Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые обзорные » Вплив казки на вдосконалення словесно-логічного мислення у дітей старшого дошкільного віку

Реферат Вплив казки на вдосконалення словесно-логічного мислення у дітей старшого дошкільного віку





низький

10.

Лена С.

2

2

13

17

середній

Дані результати, занесені в таблицю 9, показують, що

дитина має високий рівень розвитку словесно-логічного мислення;

дітей - середній рівень;

дітей - низький рівень.

Як показують результати обстеження дітей, рівень розвитку словесно-логічного мислення дітей контрольної та експериментальної груп приблизно однаковий, але у експериментальної групи трохи нижче.

На цьому констатуючий етап експерименту був закінчений. За підсумками даного етапу була розроблена програма навчання дітей. Далі робота проводилася тільки з дітьми експериментальної групи. br/> 3.2 Формуючий етап експерименту

Після проведення обстеження дітей на констатирующем етапі була проведена робота з експериментальною групою.

Формуючий етап експерименту проводився протягом чотирьох місяців. Робота проходила у вільний від занять час, у ранкові та вечірні години. В ході занять враховувалися наступні моменти:

. вікові особливості дітей при відборі матеріалу;

. активну участь дітей у роботі на заняттях;

. максимальне використання розвиває потенціалу казок у створенні сприятливого мовної середовища.

Паралельно із завданням розвитку словесно-логічного мислення йшла ще одна: розвиток словотворчості, вільне володіння словом.

конспекти занять

ВЕРЕСЕНЬ

Заняття № 1

Тема : Творче розповідання. "Творимо казку про улюблених героїв ".

Мета : вчити дітей складно, послідовно будувати свої висловлювання.

Хід заняття

- Хлопці, сьогодні ми з вами в гостях у улюблених казок. Які у вас найулюбленіші казки? ( Відповіді дітей .) p> - А які персонажі цих казок вам найбільше подобаються? ( Відповіді дітей. )

- Давайте кожен скаже, який улюблений герой у нього є і вигадає яку-небудь історію про нього. ( Діти придумують історії про улюблених героїв.)

- Молодці, а тепер подумайте і скажіть, чия історія вам більше сподобалася. ( Відповіді дітей .) p> Заняття № 2

Тема : Творче розповідання. "Переінакшення казки ".

Мета : вчити дітей правильному підбору антонімів і зв'язного розповідання.

Хід заняття

- Сьогодні ми з вами займемося переробленням казки. Вам подобається казка "Попелюшка"? ( Відповіді дітей .)

- Ми її трохи змінимо. Послухайте уважно початок, а потім ви продовжите. "Зла чарівниця зачарувала Попелюшку і її сестер. Тепер Попелюшка зла, груба, лінива, а її сестри перетворилися на добрих, працьовитих дівчат ... ". Придумайте продовження казки. (Діти придумують і розповідають продовження. У випадку ускладнень, пояснити дітям, що таке антоніми і коли їх використовувати.)

- Молодці, ваша казка стала сильно відрізнятися від "Попелюшки", тому давайте придумаємо їй нову назву. ( Відповіді дітей .) p> - Яка частина нової казки вам більше найбільше сподобалася? ( Відповіді дітей .) p> - Давайте розподілимо ролі і розіграємо цю частину. (Розподілити ролі для дітей. Діти розігрують сценку. Слідкувати за їх висловлюваннями і при необхідності поправляти.)

Заняття № 3

Тема : Творче розповідання. "Що б ви стали робити, якщо до вас в гості прилетить Карлсон ".

Мета : розвивати у дітей творче мислення, формувати вміння складно викладати свої думки.

Хід заняття

- Ви знаєте казку про Малюка і Карлсона? ( Так. )

- Розкажіть, будь ласка, який Карлсон? Які у нього основні риси? ( Відповіді дітей .) p> - А який Малюк? ( Відповіді дітей .) p> - Придумайте і розкажіть сюжет з того моменту, як до вас в гості прилетів Карлсон. Як ви привітаєтеся з ним? Як назвете своє ім'я? Що ви зможете розповісти Карлсонові про себе, про батьків і друзях? ( Діти придумують розповідь. У випадку ускладнень допомогти навідними питаннями.)

Заняття № 4

Тема : Складання розповіді по серії картинок - ілюстрацій дитячих книжок "Книжковий магазин".

Мета : розвивати у дітей монологічну мова при складанні сюжетного оповідання, вловлювати послідовність зображених подій;

закріплювати правильну вимову.

Хід заняття

- Хлопці, ви любите казки? А ви знаєте, що казки були придумані давним-давно? Кожен народ складав свої казки та розповідав їх дітям. А ті, коли виростали, розповідали своїм дітям. Так вони дійшли до наших днів. У деяких казок навіть автора немає, вони так і називаються - народні казки. Сучасні казки складали казкарі, ми ...


Назад | сторінка 19 з 28 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Формування моральних якостей у дітей молодшого дошкільного віку за допомого ...
  • Реферат на тему: Заняття ліпленням як засіб розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкі ...
  • Реферат на тему: Розвиток логічного мислення у дітей старшого дошкільного віку засобами дида ...
  • Реферат на тему: Розвиток логічного мислення у дітей із затримкою психічного розвитку
  • Реферат на тему: Музичні заняття як провідна форма навчання, виховання та розвитку дітей