ваненко.- М.: Академія, 2000. - 240 с.
Кабалевський, Д.Б. Основні принципи і методи програми з музики для загальноосвітньої школи / Д.Б. Кабалевський.- М.: Музика. 1997. - 405 с.
Келдиш, Г.В. Музичний енциклопедичний словник / Г.В. Келдиш.- М.: Музика, 2000. - 463 с.
Назайкинский, Є.В. Про психології музичного сприйняття / Є.В. Незайкінскій.- М.: Музика, 1992. - 383 с.
Осеннева, М.С., Безбородова, Л.А. Методика музичного виховання мл?? Дшіх школярів / М.С. Осеннева, Л.А. Безбородова.- М.: Академія, 2001. - 368с.
Перфильева, І.А. Три іпостасі музичного світу і проблеми викладання музики в загальноосвітній школі / І.А. Перфильева.- М.: Музика, 2003. - 505 с.
Рева, В.П. Сприйняття музики школярами: посібник для вчителів / В.П. Рева.- Мн.: Білорусь, 2000. - 134 с,
Школяр, Л.В. Музична освіта в школі / Л.В. Школяр.- М.: Академія.- 2001. - 360 с.
Халабузарь, П., Попов, В. Методика музичного виховання / П. Халабузарь, В.Попов.- М.: Музика, 1998. - 431с.
Хуторський, А. В. Ключові компетенції як компонент особистісно-орієнтованої парадигми освіти / О.В. Хуторський / / Адукация и вихаванне.- 2004. - № 3. С. 3-9.
Яфальян, А. Ф. Теорія і методика музичного виховання у початковій школі: навчальний посібник / А. Ф. Яфальян.- Ростов-на-Дону: Фенікс, 2008. - 380 с.
ДОДАТОК 1
План-конспект уроку
з музики в 3 класі
Тема: Мелодичне розвиток музики (2 урок в темі «Розвиток музики»)
Тип уроку: отримання і закріплення нових знань.
Мета уроку: сформувати уявлення про мелодійному розвитку музики.
Завдання уроку:
освітні:
розширити знання дітей про розвиток музики;
ввести нове поняття «мелодійне розвиток музики»;
розвиваючі:
формування умінь стежити за розвитком мелодії через засоби музичної виразності;
розвиток творчих здібностей, образного мислення учнів, розширення музичного кругозору.
виховні: на основі емоційного сприйняття класичної музики виховувати до неї любов, потреба у спілкуванні з музикою;
- виховувати музичний смак учнів і виконавську культуру.
виховання слухацької культури;
виховання патріотизму через традиції народних свят і обрядів.
Методи - прийоми: словесний, наочний, слуховий, емоційної дії, аналізу і порівняння.
Форма уроку: подорож.
Музичні матеріали: Е.Гріг «Ранок у лісі», слова Ф. Лаубе, музика В. Казеніну «Пісенька сонячних зайчиків», білоруська народна пісня «Купалинка», українська народна пісня «Веселі гуси».
Додатковий матеріал: картки з назвами музичних засобів виразності, фрагмент мультфільму «Сонячний зайчик», презентація до уроку.
Організаційний момент (1 хвилина)
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.