- відблиски, які лишаються не зафарбованими. Потім заповнюють кольором від більш світлого до темного, або ж від темного до світлого. Наприкінці прокладають падаючі тіні від предметів.
Завершення роботи: по закінченню роботи вчитель виставляє оцінки.
На завершення уроку вчитель проводить гру Цветоазбука умови прості: вчитель називає колір (бажано складний, сріблястий, фіолетовий) і просить вказати учнів з місця на предмет такого кольору. Забарився або помилився учні стають фантиками raquo ;, тобто повинні або показати смішне рух або згадати загадку, заспівати пісеньку. Все це - з місця, вискочки штрафуються вправами на присідання. Гра сприяє мисленню і підвищення настрою учнів.
Урок 3
Вид занять: декоративне малювання
Тема: стилізація натюрморту
Мета: розвиток творчих здібностей учнів, композиційних навичок. Ознайомити учнів з поняттям і прийомами стилізації на уроках.
Завдання:
Навчальна: дати визначення стилізації предметів.
Розвиваюча: розвиток естетичних якостей та уяви.
Виховує: виховання акуратності, уваги.
Обладнання:
Для вчителя: зразки стилізованих натюрмортів, кольорову крейду.
Для учнів: альбом, олівці, акварель, пензлі, баночка з водою.
План заняття:
5. Організаційний момент (2-3 хв)
6. Пояснення нового матеріалу (10 хв)
. Самостійна робота (20-25 хв)
. Завершення заняття, виставка робіт і оцінок (5 хв)
Хід заняття:
Організаційний момент: Привітання. Перевірити готовність учнів до уроку.
Вчитель: Що таке на ваш погляд стилізація?
Учні: стилізація - це зміна форми предмета, ускладнення або спрощення зображення фігур малюнка і кольору, переходячи від форми предмета до кольору. Стилізація застосовується як засіб дизайну, монументального мистецтва та в декоративному мистецтві для посилення декоративності.
Приведення прикладів стилізованих натюрмортів на дошці. Один з них малюють учні. Цей натюрморт складається з глечика у формі усіченого конуса (центр композиції), яблука і груші на передньому плані. Композиція розташована у вертикальному положенні формату А4.
) Учні приступають до виконання ескізу натюрморту. Спочатку вони ділять аркуш навпіл по двох сторонах, по вертикалі і горизонталі. Потім трохи нижче горизонтальної лінії намічають лінію столу. Потім приступають до компонування предметів у вигляді прямокутників пропорційних ім. Прорисовують форми.
Потім, виконавши ескіз натюрморту в олівці, приступають працювати в кольорі. Використовують два кольори, синій і коричневий, а також їх відтінки. Спочатку намічають найсвітліші ділянки на предметах - відблиски, які лишаються не зафарбованими. Потім заповнюють кольором від більш світлого до темного. Наприкінці прокладають падаючі від предметів тіні.
Учні, які раніше впоралися із завданням, отримують додаткову картку із завданням стилізувати певний предмет. Наприклад, фрукт (яблуко), тварина (кішку), або птицю (голуб) (додаток 5).
2) Виставлення робіт, обговорення нюансів. Підбиття підсумків.
Урок №4
Вид діяльності: ДПД (аплікація)
Тема: Осінній натюрморт. Дари літа
Мета: Закріплення і розвиток поняття про симетричній формі
Завдання: Навчальна: закріпити знання про симетрії
Розвиваюча: розвиток композиційних навичок
Виховує: вдосконалення естетичного виховання учнів
Обладнання:
Для вчителя: репродукції, слайди по техніці аплікації, роботи учнів виконані на оцінку відмінно
Для учнів: кольоровий папір, альбомний аркуш, клей, пензлики, ножиці, ганчірочка
План заняття:
1. Організаційний момент (2-3 хв)
2. Пояснення нового матеріалу (10 хв)
. Самостійна робота (20-25 хв)
. Завершення заняття, виставка робіт і оцінок (5 хв)
Хід заняття:
Організаційний момент: Привітання. Встановлюється дисципліна в класі. Відмітка відсутніх. Перевірка готовність учнів.
. Після короткої бесіди про симетрії (порівняння симетричною і асиметричною форм), учні називають симетричні предмети, які в...