align="justify"> Загальне передавальне число привода
2. Кінематичний розрахунок і вибір електродвигуна
2.1 Визначення потрібної потужності і вибір електродвигуна
Загальний ККД приводу
=0,95 * 0,97 * 0,99 2=0,903 (2.1)
де h р=0,96 - ККД плоскопасової передачі;
h р=0,95 - ККД клиноремінною передачі;
h ц=(0,96 - 0,98) - ККД циліндричної передачі;
h п=0,99 - ККД однієї пари підшипників.
Потрібна потужність, кВт,
=4,63/0,903=5,12. (2.2)
За потрібної потужності з дод., табл. П.1; [1, с. 377 - 379, табл. 24.8, 24.9] вибирається тип електродвигуна так, щоб
Р е? Р п, (2.3)
де Р е - номінальна потужність електродвигуна, зазначена в каталозі.
З табл. П.1 виписати тип електродвигуна, номінальну потужність Р, робочу частоту обертання n е і діаметр валу d е двигуна.
Виходячи з програми П.1, вибираємо тип електродвигуна 4А112МВ6, Р=4,00 кВт, n е=950 об/хв, d е=32мм;
2.2 Визначення передаточного числа і розподіл його
між типами і ступенями передач
Загальне передавальне число привода
=950/67=14,2
(2.4)
гдеn е - робоча частота обертання валу електродвигуна, 950 об/хв;
n 2 - частота обертання вихідного валу редуктора, 160 об/хв.
Загальне передавальне число привода можна представити як добуток:
U, (2.5)
де U р - передавальне число пасової передачі редуктора,
U - передавальне число редуктора.
З умови раціонального співвідношення розмірів діаметра веденого шківа пасової передачі і редуктора рекомендується в розрахунках приймати
1 lt; U р? 2, U р=1,5 (2.6)
Передаточне число редуктора
=14,2/1,5=9,5
(2.7)
2.3 Частоти і кутові швидкості обертання валів редуктора
Частоти, об/хв:
вхідний вал -=950/1,5=633,33; (2.8)
вихідний вал -=633,33/9,5=66,66 (2.9)
Кутові швидкості, з - 1:
вхідний вал -=3,14 * 633,33/30=66,28 (2.10)
вихідний вал -=3,14 * 66,66/30=6,97 (2.11)
2.4 Потужності і обертаючі моменти на валах редуктора
Потужності, кВт:
=5,12 * 0,95=4,86 ??(2.12)=4,86 ??* 0,97 * 0,99=4,67 (2.13)
Моменти, Н? м:
=4,86 ??/ 66,28 * 103=73,32
(2.14)=4,67/6,97 * 103=670,01
(2.15)
3. Розрахунок пасової передачі
При виконанні розрахунків слід пам'ятати, що ведучим валом пасової передачі є вал електродвигуна, веденим - вхідний вал редуктора. Розрахунки клино- і плоскопасової передач наведені в [2 - 6].
4. Розрахунок і конструювання редуктора
Тип редуктора - циліндричний одноступінчатий з косозубимі колесами.
4.1 Матеріали зубчастих коліс
Основним матеріалом для виготовлення зубчастих коліс служать термічно оброблювані стали. У порівнянні з іншими матеріалами вони найбільшою мірою забезпечують міцність зубів контактну і на вигин.
Залежно від твердості (або термообробки) сталеві зубчасті колеса поділяють на дві групи: твердістю НВ gt; 350 (з об'ємною загартуванням, загартуванням струмом високої частоти (ТВЧ), цементацією, азотуванням); твердістю НВ? 350 (зубчасті колеса нормалізовані або покращені).
Застосування матеріалів з НВ gt; 350 дозволяє істотно підвищити навантажувальну здатність зубчастих передач. Однак колеса з таких матеріалів погано прірабативаются, тому вимагають високої точності виготовлення, підвищеної жорсткості опор і валів. Крім того, нарізування зубів при твердості матеріалу НВ gt; 350 утруднено. Виконання вимог до зубчастих передач обумовлює термообробка після нарізування зубів. Часто деякі види термообробки викликають значне викривлення зубів. Виправлення форми зубів потребує здійснення додаткових операцій: шліфування, притирання, обкатки. Ці труднощі простіше подолати в умовах великосерійного і масового виробництва, коли окуп...