Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Корекційно-розвиваюча програма з дітьми старшого підліткового віку "Прийми ближнього свого"

Реферат Корекційно-розвиваюча програма з дітьми старшого підліткового віку "Прийми ближнього свого"





в даному тренінгу, звичайно ж, теж присутні. Але ці прояви розглядаються і аналізуються в ході тренінгу в другу чергу, як формуються на фоні розвитку навичок толерантності в когнітивної сфері.

В«Заняття Перша (перший модуль) В»

Визначення цілей тренінгу, знайомство і з'ясування очікувань учасників, занурення в феноменологію толерантності-інтолерантності, введення в обговорювану проблематику, формування розташовує до роботи групової атмосфери і особистої мотивації, що входить психодіагностика.

Мета: згуртування підлітків, встановлення комфортної, доброзичливої вЂ‹вЂ‹атмосфери в групі.

Стомлений матеріал: ватмани, листи для малювання, олівці.

Хід заняття

Вступна частина:

Починається тренінг традиційно. Тренер повідомляє цілі і завдання тренінгу. Учасники спільно формують В«правилаВ» життя тренінгової групи, ( а тренер записує їх на ватмані.

Знайомство учасників здійснюється у два кола - офіційне і неофіційне представлення учасників. Враховуючи, що далі передбачається працювати з емоційно значущим і, можливо, соціально неодобряемого матеріалом, пов'язаним з проявами інтолерантності, учасникам пропонується за бажанням використовувати під час другого кола знайомства псевдоніми і приймати захищають ролі, які вони далі можуть змінювати як протягом цього дня, так і в інші дні.

Основна частина:

Очікування та побоювання учасників фіксуються і, як і В«правилаВ», вивішуються на загальний огляд - до них можна апелювати протягом всього тренінгу і вони є головними критеріями при підведенні підсумків тренінгу як по кожному дню, так і в цілому. При цьому, фіксуючи очікування учасників, тренер допускає їх уточнення і переформулювання, з тим, щоб вони перетиналися з цілями програми тренінгу. Саме спираючись на зафіксовані очікування, тренер далі робить повідомлення про цілях, завданнях і формах майбутньої роботи. Спільно в групі виробляються принципи В«життяВ» групи та критерії оцінки її діяльності.

Заключітальная частина:

Введення в феноменологію толерантності здійснюється за допомогою рісуночних асоціацій, коментарів до них і подальшого формування (на базі цих коментарів) В«Банку ситуаційВ» проявів інтолерантності. p> Заняття другий

Стомлений матеріал: текстові фрагменти, що відображають поняття, пов'язані з особистим досвідом сприйняття і прояви інтолерантності та державними заходами їх припинення, а також з груповими соціальними уявленнями ін толерантної спрямованості; діагностичні методики, бланки відповідей. p> Хід заняття

Вступна частина: вітання, прояснення настрою на роботу кожного учасника.

Основна частина: Введення в проблематику здійснюється за допомогою заздалегідь підготовлених текстових фрагментів, що відображають поняття, пов'язані з особистим досвідом сприйняття і прояви інтолерантності (див. Додаток 1), а також з груповими соціальними уявленнями ін толерантної спрямованості (див. Додаток 2) і державними заходами їх припинення (див. Додаток 3). Тексти обговорюються в малих групах за спеціальними завданнями. Обговорення завершуються презентаціями та общегрупповой дискусією.

Заключний етап:

Психодиагностические завдання тренінгу на його початковому етапі реалізуються за допомогою невеликої тестової батареї:

1. Експрес-опитувальник В«Індекс толерантностіВ» Г.У. Солдатовой. Дана методика дозволяє виявити ставлення людини до представників інших етнічних груп, установки у сфері міжкультурної взаємодії та рівні толерантності та етнотолерантності;

2. Тест В«Типи етнічної ідентичностіВ» Г.У. Солдатовой, С.В. Рижової. Дана методична розробка дозволяє діагностувати етнічну самосвідомість і його трансформації в умовах міжетнічної напруженості. Один з показників трансформації етнічної ідентичності - це зростання етнічної нетерпимості (Етноінтолерантності);

3. Тест В«Шкала самооцінкиВ» ч.д. Спілбергера. Дана методика дозволяє виявити рівень самооцінки;

4. В«Опитувальник оцінки нервово-психічної стійкості В»С.М. Кірова. Дана методика дозволяє виявити рівень нервово психічної стійкості;

5. Опитувальник В«Баса-ДаркиВ», який вимірює стану агресії. Дана методика дозволяє виміряти рівень стану агресії.

Заняття третє В«толерантність - ЩО ЦЕ?В»

Завдання: познайомити учнів з поняттям В«толерантністьВ»; звернути увагу на небезпеку стереотипів у сприйнятті подій і явищ; розвинути вміння чітко і швидко формулювати і викладати свої думки.

Стомлений матеріал: блокнот на кожну міні-групу, кулькові ручки, аркуші паперу (А4) і маркери за кількістю учасників. При великій кількості учасників їх можна розбити на групи по 10-12 чоловік.

Хід заняття

Вступна частина:

Вступне...


Назад | сторінка 2 з 11 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Методика початкового навчання та спортивного тренінгу коней
  • Реферат на тему: Розробка тренінгу безконфліктності в навчальній групі
  • Реферат на тему: Поняття та історія розвитку соціально-психологічного тренінгу як сфери діял ...
  • Реферат на тему: Поняття та особливості соціально-психологічного тренінгу
  • Реферат на тему: Вплив вправ на організм жінки, а також методика заняття з ними