виконати деякі завдання:
вибери сині трикутники, зелені трикутники; жовті трикутники, червоні трикутники;
покажи червоні квадрати, сині квадрати, жовті квадрати, зелені квадрати;
відклади зелені великі квадрати, маленькі сині круги, великі червоні трикутники, маленькі зелені квадрати.
. Гра «Переплутані доріжки»
Перед кожною дитиною лежать зображення тварин, яким потрібно знайти свій будинок.
. Гра «Що зайве»
Необхідно знайти в ряду картинки, не схожі на інші.
. «Виконай завдання»
Діти виконують команди: встати попереду стільця, встати зліва від стільця і ??т.д.
. Гра «Чарівний квадрат»
У таблиці з числами, що включає в себе числа від 1 до 9, розташовані у випадковому порядку, порахувати від 1 до 9.
. Гра «Знайди пару»
Знайти однакові малюнки на запропонованих картках.
. Ритуал прощання.
Діти, разом із психологом сідають у колі і, передаючи символ один одному, прощаються з усіма.
Заняття 9
Мета: розвивати мислення, зорове сприйняття, увагу. Формувати навички творчої уяви; продовження навчання довільно розслабляти м'язи рук, ніг, тулуба.
Хід заняття:
. «Ритуал вітання»
. Гра «Листоноша»
Дітям пропонується декілька малюнків, яких зображені села з заплутаними вулицями, кожна з яких веде до будиночка. Кожну таку картку по ходу гри називають «лист з адресою». Мета - доставити лист за вказаною адресою - малюнку, безпомилково дістатися до потрібного будиночка.
. «Підбери слова»
Попросити дитину підібрати слово, протилежне за значенням:
1. Тонкий -
2. Брудний -
. Чужий -
. Низ -
. Великий -
. Ворог -
. Молодший -
. Сухий -
. Гарний -
. Гучний -
. Боягуз -
. Поганий -
. Сильний -
. Холодно -
. Світло -
. Добрий -
.
. «На що схоже?»
Попросити дітей розповісти, що йому нагадує кожен з малюнків.
. «Закінчення слів»
Дітям називають початок слова, а вони повинні його закінчити. (по ..., на, за, мі, мо, до, че, ку, плиг, зо).
. «Виконай руху»
Діти встають з-за столу. Психолог просить уважно подивитися, які рухи він виконуватиме (руки підняти вгору, зробити бавовна над головою, руки розвести в сторони, опустити руки). Після демонстрації пропонується відтворити рухи. Якщо діти утруднюється з першого разу, то дорослий повторює. Пропонується 2-3 комплексу вправ.
. Небо-вода-земля
Психолог називає слова і показує рухи, діти повторюють:
Небо- руки вгорі,
Вода- руки на поясі,
Земля- руки внизу.
Кілька разів можна повторити в такому порядку і повільно, а потім з прискоренням. Далі психолог починає їх плутати, кажучи одне, а показуючи інше. Виграє той, хто не помиляється.
. Прощання
Діти стають в коло.
Психолог тримає на долоні витягнутої руки м'яч. Учасники по черзі накривають однією долонькою, а потім, не відпускаючи руки, інший.
Потім всі хором кажуть: «До побачення!»
Заняття 10
Мета: розвиток уваги і довільної поведінки, розвиток орієнтування в просторі і тактильних відчуттів, розвиток мовлення та уяви, розвиток і вдосконалення комунікативних навичок.
Хід заняття:
1.Пріветствіе
Діти стають в коло і по черзі вітаються, називаючи ім'я свого сусіда і передаючи йому м'яч.
2.Ігра «Жмурки».
За допомогою лічилки вибирається водить. Психолог зав'язує йому очі шарфом. Завдання ведучого - піймати, кого - ні будь з гравців. Спійманий дитина стає новим ведучим, гра продовжується.
. Вправа «потягушечкі"
Діти збираються в коло, сідають навпочіпки і закривають очі. ...