опонується картка, на якій зображені різні предмети. Лунають геометричні еталони. Діти повинні підійти до демонстраційній дошці і знайти предмети запропонованої форми. Якщо діти не можуть, їм пропонується методом прикладання геометричної фігури, знайти потрібні зображення.
. Гра «Якого кольору?»
Психолог пропонує уважно подивитися один на одного і звернути увагу на одяг, на її колір. Після цього просить знайти на одязі певний колір і доторкнутися до нього. Психолог наводить приклад.
. «Знайди відмінності»
Дітям пропонується уважно подивитися дві картинки, що відрізняються один від одного декількома елементами, і вказати на ці відмінності.
. Ритуал прощання.
Діти, разом із психологом сідають у колі і, передаючи символ (іграшку) одне одному, прощаються з усіма.
Заняття 7
Мета: розвиток дрібної моторики, розвиток графічних навичок, сприйняття цілісності предмета, координація руки і очей. Розвиток уваги, формування уявлень про колір. Розвиток орієнтування на аркуші паперу, навчання малювання безперервних ліній.
Хід заняття:
1. Привітання «Що ми любимо»
Діти стають в коло і вітаються, передаючи один одному м'яч. При цьому вони називають ім'я і улюблене заняття свого сусіда, наприклад: «Здрастуйте! Це Оля. Вона любить співати ».
2. З'єднай точки олівцем
Перед дитиною викладаються 5 картинок, і задається питання: «Яка картинка тобі подобається?» Дитина вибирає картинку. Питання дорослого: «Що це? ... Що потрібно зробити, щоб вийшло? ... (Те чи інше зображення)? Дитина виконує завдання. Дорослий нагадує йому, що однією рукою потрібно притримувати аркуш паперу, а іншою рукою - малювати.
Після виконання завдання ще раз обговорюється з дитиною, що у нього вийшло.
. Дорисуй за зразком
Дітям по черзі пропонують завдання.
«Подивіться: художник забув на другій картинці намалювати ... (цятки на спинці у сонечка, яблука на яблуні і смужки у кошеняти). Діти доповнюють пропозицію на доступному йому рівні.
Якщо вони не можуть у виконанні завдання, то психолог пропонує порахувати відсутні деталі на зразку і співвіднести з тим, що кожна дитина намалював.
. «Чую-бачу-розумію»
Коли психолог каже:
«Чую», діти беруться за вуха,
«бачу», діти прикладають долоні до очей,
«розумію», кладуть долоньки на голову,
«розслабляюся» -ізображают це стан,
«завмираю» -замірают, поки психолог не скаже «відімри»
. Фізкультурна хвилинка
Вона спрямована на формування просторових уявлень (орієнтування на своєму тілі). Психолог по черзі демонструє картинки, на яких зображений хлопчик в різних статичних позах (піднята вгору рука, зігнута ліва нога і т.д.). Діти повинні спробувати повторити ту чи іншу позу. Психолог обговорює. Яка саме рука піднята, або, яка нога зігнута.
. Олівцем вкажи шлях
Психолог каже: «Допоможи Маші дійти до школи. Де Маша? .. А де школа? .. Як Маші дійти до школи? .. За якою дорозі? ».
Потім кожна дитина бере олівець і, не відриваючи руки, виконує це завдання.
7. Прощання
Діти стають в коло.
Психолог тримає на долоні витягнутої руки м'яч. Учасники по черзі накривають однією долонькою, а потім, не відпускаючи руки, інший.
Потім всі хором кажуть: «До побачення!»
Заняття 8
Мета: розвиток уваги, розвиток орієнтування в просторі (робота з визначення правої і лівої сторони). Розвиток дрібної моторики рук.
Хід заняття:
. Привітання
. Акт? ри і режисерка? ри.
Діти (акт? ри) рухаються довільно, виконуючи будь-які рухи, але при цьому утримуючи увагу на психолога (режисерка? ре). Несподівано психолог- режисерка? р голосно говорить забавне завдання (наприклад, швидко взятися всім за ніс, дістати свою ліву п'яту правою рукою і т.д.) Хто не услишал- виходить з гри. Гра повторюється знову з іншим завданням.
. Гра «Геометричне лото»
Для проведення гри лунають конверти з набором геометричних фігур, різного розміру, кольору і форми. Психолог просить розкласти фігури по групах, так, як діти вважають за потрібне. З даними фігурами запропонувати...