>
10
Група активна, сповнена енергії
3210123
Група інертна, пасивна
І
Співчутливо і доброзичливо ставляться до новачків, допомагають їм освоїтися в колективі
3210123
Новачки відчувають себе чужими, до них часто виявляють ворожість
12
У групі існує справедливе ставлення до всіх членів підтримують слабких, вступаю "на захист
3210123
Група помітно розділяється на сильних і слабких, на привілейованих і знехтуваних, зневажливе ставлення до слабких
13
Спільні справи захоплюють всіх, велике бажання працювати колективно
3210123
Групу неможливо підняти на спільна справа, кожен думає про свої інтереси
Тема: Формування у дітей молодшої та середньої групи уявлень про величину предметів (на сенсорній основі)
Мета : Познайомити з методикою формування уявлень про величину у дітей в дитячому саду в молодшій і середній групах.
Завдання:
1. познайомити з особливостями формування уявлень про величину і методикою навчання в молодшій і середній групах дитячого саду;
2. розвивати пізнавальну активність, за допомогою участі в бесіді і відповідей на питання;
3. виховувати інтерес до методики математичного розвитку дошкільників.
Матеріали і обладнання : диск з презентацією, ноутбук, графопроектор, дошка, дві паперові смужки різної довжини різного кольору, дві смужки різної довжини однакового кольору, два брусочки різної довжини, три ялиночки різної висоти, олівці різної довжини, три-чотири матрьошки різної висоти.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
План лекції
1. Загальне поняття про величину предметів. p> 2. Особливості розвитку уявлень молодших і середніх дошкільнят про величину предметів (На сенсорній основі). p> 3. Методика формування уявлень про величину предметів у дітей молодшого та середнього дошкільного віку в дитячому садку.
Хід уроку
Етапи уроку
Діяльність педагога
Діяльність учнів
I. Огрмомент
Слайд № 1
Слайд № 2
Представлення. Я І.О. проведу сьогодні у вас урок.
Сьогодні 29 березня.
Тема уроку: Формування у дітей молодшої та середньої групи уявлень про величину предметів (на сенсорній основі)
План
1. Загальне поняття про величину предметів. p> 2. Особливості розвитку уявлень молодших і середніх дошкільнят про величину предметів (на сенсорній основі).
3. Методика формування уявлень про величину предметів у дітей молодшого та середнього дошкільного віку в дитячому садку.
Запис дати, теми і розглянутих питань (план)
3хв
Демонстрація слайдів № 1,2
Слайд № 3
II. Нова тема
Проблема формування уявлень про величину в теорії та методиці математичного розвитку дітей дошкільного віку розглядалася поруч авторів: А. М. Леушиной, А. А. Столяровим, Є. І. Щербаковим. /Td>
Демонстрація слайда № 3
1хв
1. Загальне поняття про величину предметів. p> Визначення величини
Фізіологічна основа
Величина - Це такі властивості предметів, які піддаються кількісній оцінці. p> Кількісна оцінка величини називається вимірюванням.
Таким чином, величина - це властивість предмета, яке можна виміряти.
Відображення величини як просторового ознаки предмета пов'язане з сприйняттям - найважливішим сенсорним процесом, який спрямований на впізнання й обстеження об'єкта, розкриття його особливостей.
У цьому процесі беруть участь різні аналізатори: зоровий, слуховий, осязательно-руховий, причому руховий аналізатор відіграє провідну роль у взаємній їх роботі, забезпечуючи адекватне сприйняття величини предметів. Сприйняття величини (як і інших властивостей предметів) відбувається шляхом встановлення складних систем внутріаналізаторних і межаналізаторних зв'язків Механізм сприйняття величини у дорослого і дитини загальний. p> Запишемо.
Демонстрація слайда № 4
Запис визначення
Запис (Виділеного шрифтом) фізіологічної основи
Розповідь педагога, слухання у...