)
Мета: Продовжуваті знайомитись дітей з причинно-наслідковімі Явища в природі, зокрема, місяця березня. Навчатися дітей аналізуваті, сістематізуваті ЦІ Явища, делать узагальнення путем запитань, порівнянь, прігадувань. Розвіваті у дітей пам'ять, логічне мислення, свідоме сприймання, довільну уваг, зв язне мовлення. Віховуваті Інтерес і любов до природи, бажання берегті ее и примножувати ее багатства [19 c.11].
Хід заняття:
«Встала весна, чорну землю сонну розбудила, уквітчала ее рястом, барвінком укріла. І на полі жайворонок, соловейко в Гаї землю УБРАНАЯ весною вранці зустрічає ». Ось і настала весна, тепла, лагідна, сонячна. Почався перший місяць весни березень. А чи добре там, діти, чому цею місяць назівається Березного? У цьом Місяці тане сніг, пробуджуються від Зимовой сну ВСІ рослини, пробуджуються и Береза. Від сонячного тепла почінає бродіті сік, ВІН стікає по стовбурі. Кажуть, что березень на весні плачі Плачі від тепла, від радості, что прийшла весна. Тому и перший місяць весни назівається Березному. У березні погода Буває Дуже різною: то сніг, то холод, то сонце, то дощ. Тому в народі кажуть: Березень НЕ вірний: то сміється, то плаче.
Вихователь звертає уваг дітей на погоду. «Яка СЬОГОДНІ погода? Чі гріє сонечко? »Дітям Пропонується заспіваті пісеньку Вийди, вийди, сонечко.
виходе Сонечко - дитина старшої групи: «Я дарую вам тепло, щоб вокруг все цвіло, Щоб листочки зеленілі и щоб пташечка дзвеніла, І росла травічка, розквіталі квіточки, І раділі діточкі». Діти и вихователі дякують Сонечку за тепло и ласку.
«А добре там, діти, чому весною и влітку Сонечко так тепло гріє, а взимку Тільки світить?». Вихователь предлагает дослідницький експеримент сонця Із земною кулею (сонце - це Настільна лампа, за земну кулю служити м ячік). Вихователь разом з дітьми практично демонструє прогрівання лампочкою м ячіка, асоціюючі це сонцем и землею.
Сонечко: «Вісь ві Вже добре там, як я дарую тепло, щоб вокруг все цвіло, а тепер давайте пограємо в гру Сонечко и дощик (Рухліва гра Сонечко и дощик).
Вихователь: «Що ще відбувається в березні?» - предлагает дітям Розглянуто бруньки на гілочках вишні, ліщіні, каштана. «Що сталося з бруньках на гілочках? «Чому бруньки набубнявіли, позеленілі, скоро тріснуть, з з'являтися листочки». Діти порівнюють ЦІ гілочкі з гілкамі, Які ростуть Надворі. «Яка между ними різніця? Чім ще славен місяць Березень? »(Навесні з теплих країв повертаються до нас птахи). «А які птахи повертаються до нас?» (Діти відповідають, потім слухають спів птахів по грамзапису). Послухайте загадку: «У садочку біля тину я Зробив Йому Хатіне. ВІН вокруг обкрутівся, подівівсь и оселівся. Хто оселівся в хатіні? »Так, це загадка про шпака. Шпаки Дуже Корисні птахи. Смороду поїдають Дуже багато шкідливих комах, что убожіти рослини. Тому люди пріваблюють шпаків до садів, щоб смороду охороняється сади від гусені, Жуків и черв яків. Для цього роблять шпаківні. От і ми зараз повісімо на дерево шпаківню и будемо спостерігаті, коли поселятися у них шпаки.
2.3 Аналіз результатів ефектівності Використання технологій екологічного виховання дітей дошкільного віку
Метою контрольного етапу Дослідження є аналіз и порівняння сформованості екологічного ...