ім того, самостійні роботи сприяють розвитку таких умінь і навичок, як систематизація, узагальнення, самонавчання, самоаналіз діяльності. p align="justify">
Інтегрований урок (біологія + ОБЖ + фізкультура) за темою "Робота м'язів" Мета уроку: розкрити особливості роботи м'язів.
Завдання:
-вдосконалення умінь обгрунтовувати взаємозв'язок будови і функцій органів і систем органів;
-удосконалювати знання про умови, що підвищують працездатність м'язів
-розвиток умінь і навичок користуватися різними джерелами інформації, працювати в малих групах, зіставляти і класифікувати, застосовувати і узагальнювати отримані знання на практиці;
-формування навичок здорового способу життя та умінь в наданні першої медичної допомоги при різних видах травм і пошкоджень;
-виховання усвідомленого ставлення до свого здоров'я
Обладнання:
-підручник біології 8 кл. Людина. Н.І.Сонін. p align="justify"> бинти, лангетки.
Оформлення:
-таблиця Робота м'язів .
спрощена схема надання першої допомоги при пошкодженні м'язів .
Підготовка учнів до уроку : за 7 днів до уроку двом групам учнів дається завдання підготувати матеріал:
Спортивне довголіття (матеріал підручника біологія 8 кл Людина під ред. Н.І.Соніна)
Перша допомога при травмах (підручник Основи безпеки життєдіяльності під ред. Фролова М.П.).
З двома учнями (за бажанням) вчитель фізкультури розучує необхідні рухи: 2-3 танцювальних або спортивних вправи.
При підготовці пропонується учням звернутися за допомогою до вчителів ОБЖ та фізичної культури.
Хід уроку
Вивчення нової теми.
Вчитель: в темі Опора і рух , ми вивчили будову м'язів людини, їх основні групи. Сьогодні на уроці ми повинні розглянути роботу м'язів, її особливості, повторити прийоми надання першої допомоги при пошкодженні, а так само з'ясувати значення тренування м'язів для нашого організму.
Як ви знаєте, наше тіло здатне виконувати величезну кількість різноманітних рухів. Ми можемо танцювати, бігати і стрибати, робити змахи руками, піднімати тяжкості. Всі ці переміщення...