, протягом чотирьох років ви вчилися разом, але не всі мали можливість добре пізнати один одного. На класних годинах ми постараємося з вами це виправити. Сьогодні троє учнів візьмуть естафетну паличку і розкажуть про себе. Хтось приніс свої фотографії, дипломи, грамоти, падлюка - все те, що допомагає краще дізнатися внутрішній світ людини. Після кожної історії у вас буде можливість задати питання ».
) Презентація трьох учнів та обговорення.
) Підведення підсумків. Питання вчителя:
? Що нового ви сьогодні дізналися про свої однокласниках?
? Що вам було особливо цікаво?
? Чи почули ви щось дуже бЛізка вам по духу?
? Що вам хотілося б побажати виступав сьогодні?
Згодом у вересні та жовтні в 5 «А» було проведено 8 класних годин, присвячених темі «Самопрезентація».
Завершальний урок на тему «Самопрезентація»
Мета: підведення підсумків серії уроків на тему «Самопрезентація».
Завдання: 1) обговорити нову інформацію, яку учні дізналися один про одного; 2) провести гру «Хвасталкі»;
Хід уроку
) Вступне слово вчителя: «Хлопці, ми з вами дізналися багато нового один про одного. Пропоную сьогодні це обговорити і зрозуміти, що спільного є між усіма нами, згадати найяскравіші моменти презентацій. Наприкінці уроку ми з вами ще трохи похвастаемся ».
) Обговорення.
) Проведення гри «Хвасталкі» (див. 1.3.).
) Підведення підсумків. Питання:
? Як можна застосувати кожного з вас в житті?
? Який навик чи вміння однокласника вам би хотілося теж мати?
Уроки на тему «Організація самоврядування у класі» (вересень-жовтень)
Урок № 1
Мета: організація самоврядування в класі.
Завдання: 1) вибрати старосту класу; 2) сформувати активи різної спрямованості;
Хід уроку
) Вступне слово: «Ви вже стали краще пізнавати один одного. Цей процес буде продовжуватися. Ви перейшли в старшу школу, значить тепер у вас буде більше свободи і прав, а й відповідальності одночасно. Кожен з вас повинен вміти відповідати не тільки за себе і свої вчинки, а й за клас, в цілому. Саме тому нам потрібно сформувати актив класу. Почнемо з вибору старости, який буде мати багато повноважень. Звичайно, він повинен бути лідером. Але чи знаєте ви, хто такий справжній лідер? Це той, хто готовий брати відповідальність за себе і тих, хто за ним слід ».
) Опитування бажаючих стати старостою, з'ясування мотивації. Голосування.
У 5 «А» класі був обраний учень 14, кращий друг учня 9, що претендує на роль лідера класу. Цей вибір оптимальний для формування сприятливого психологічного клімату, в якому кожен має можливість проявити себе.
Були введені певні умови:
? старості дається випробувальної строк протягом двох тижнів, в ході якого він може проявити себе як організатор і хранитель дисципліни
? у старости може бути один помічник, якого він вибирає сам (ним став лідер 5 «А» класу)
? староста переобирається раз на два місяці
) Формування активів класу, в кожному з яких існує лідер. Слід уточнити, що далі буде проведена паралель з соціодраматіческой грою «Королівство» з частини 2.1., Оскільки вибір учнями активу, в який вони хочуть вступити, передбачати класним керівником виходячи з тих ролей, які вони зайняли в цій грі.
? актив самодіяльності (учні, що грали ролі блазнів і королеви)
Хлопці відповідають за підготовку до виступів і концертам, придумують сценарії проведення свят у класі.
? трудової актив (учні, які посіли ролі філософів в соціодраматіческой грі при діагностуванні)
Учні відповідають за прибирання і чергування.
? інтелектуальний актив (учні, які посіли ролі вчених, і дівчинка-автоном, що обрала роль журналіста в соціодраматіческой грі при діагностуванні)
Діти створюють газету класу і організовують підготовку до інтелектуальних вікторин.
? спортивний актив (учні, члени королівської армії, і маршал армії в соціодраматіческой грі при діагностуванні)
Хлопці готують решти до спортивних змагань і організують спортивні конкурси для класу.
? творчий актив (учениці, наближені королеви і її помічниці в соціодраматіческой грі)
Дівчатк...