и тематичні класні години 4) створити актив класу і організувати самоврядування 5) проводити заходи, спрямовані на згуртування 6) проводити ігри і тренінги на об'єднання, створення командного духу і розвиток емпатії;
Урок на тему «З яким настроєм ми приходимо в школу?»
Мета: визначити емоційний фон класу.
Завдання: 1) обговорити почуття, які відчувають учнями, коли вони йдуть до школи; 2) виявити причини погано настрої окремих учнів; 3) оформити стенд настрою в класі;
Хід уроку
) Вступне слово вчителя: «Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про ваш настрій і про те, чому воно змінюється. Постарайтеся щиро відповісти на ті питання, які я вам сьогодні задам ».
) Обговорення. Питання:
? Що ви відчуваєте при думці, що вам потрібно йти до школи?
? Якщо вам сумно, то чому?
? Що вам найбільше подобається і не подобається в школі?
? Якщо ви бачите, що у вашого однокласника поганий настрій, як ви себе ведете по відношенню до нього?
) Підведення підсумків. Виявлено три основні причини появи поганого настрою в школі.
Страх перед учітелямі10 (50%) Небажання отримувати нові знанія6 (30%) Погані стосунки з однокласснікамі4 (20%)
4) Створення стенду настрою з метою виявити частковість та причини поганого настрій учнів 5 «А» класу (див. Додаток)
Урок на тему «Як ми спілкуємося один з одним і чому?»
Мета: виявлення конфліктних ситуацій в групі і прояснення взаємин між учнями.
Задача: 1) провести бесіду з учнями; 2) підвищити рівень взаємодії учнів за допомогою гри «Ті, що говорять скульптури» (див. 1.3.);
Хід уроку
) Вступне слово вчителя: «Хлопці, гра« Королівство »показала, що в класі є група учнів, думка якої вважається дуже важливим для вас всіх. Мені б хотілося сьогодні з вами поговорити про це і зрозуміти, що відчувають учні, що не знаходяться в групі лідерів ».
) Обговорення проблем у взаємодії учнів один з одним.
Більшість учнів 5 «А» поділилося переживаннями з приводу того, що вони не помічені, часто чують образи на свою сторону від групи лідерів класу. Лідери не вступали в бесіду до тих пір, поки їх не попросили. Вони пояснили причини своєї поведінки тим, що вважають інших дітьми, які ще не розбираються в житті.
Коментарі: дійсно, лідери групи - це діти, яким раніше решти довелося подорослішати. Їхні батьки практично не проводять з ними час, один хлопчик живе з бабусею, другий - з татом, а дівчинка має літніх батьків.
Потім лідерів попросили назвати хороші якості однокласників, які їм би хотілося мати. Серед них були життєрадісність, безпосередність, цілеспрямованість. У свою чергу, інші хлопці захопилися завзятістю, почуттям гумору і твердістю характеру лідерів.
Ми провели бесіду про те, як можна розвивати ці якості в собі і прийшли до висновку, що кожен з нас може допомогти іншому в подібному прагненні.
) Введення ціннісної установки родини.
Дітям було пояснено, що їхній клас - це сім'я, в якій всі рівні. Немає слабких і сильних, але є особистості з різними можливостями і здібностями, які потрібно допомагати розкривати. Допомогу іншому - це допомога собі самому. Була приведена аналогія з навчанням. У процесі навчання дітей вчитель сам вчиться і пізнає світ по-новому.
) Підведення підсумків. Введення сімейного кодексу.
Умови:
? Ввічливо звертатися один до одного
? Поважати думку кожного однокласника
? Надавати допомогу і підтримку однокласникам
? Влаштовувати спільні обговорення того, що відбувається в колективі
? Звертатися до класного керівника в ситуаціях, коли це вимагає його втручання
Це первинна версія, яка може бути доповнена і розширена.
) Проведення гри на підвищення рівня взаємодії «Ті, що говорять скульптури» (див. 1.3.)
Серія уроків «Презентація себе» (вересень - листопад)
Мета: 1) саморозкриття учнів; 2) проведення поглибленого знайомства учнів один з одним;
Завдання: 1) надати можливість кожному учневі провести презентацію себе, своєї родини, захоплень і бажань протягом п'яти хвилин; 2) сформувати умови для обговорення презентацій;
Хід уроку
) Вступне слово вчителя: «Хлопці...