а ставлять танцювальні номери, декорують клас і малюють плакати для конкурсів та шкільних заходів.
) Підведення підсумків. Слово вчителя: «Кожен актив взаємодіє з іншим. Лідери змінюється з часом, а раз на два-три місяці активи можуть переформовуватися ».
Урок №2
Мета: досягнення розуміння всіма учасниками групи тієї ролі, яку вони займають у колективі, входячи до складу певного активу.
Завдання: 1) обговорити обов'язки активів; 2) провести гру на розвиток відповідальності за іншого учасника групи «Сліпий і поводир» (див. 1.3.).
Хід уроку
) Вступне слово вчителя: «Минулого разу ми з вами створили актив класу, але не проговорили про те, що кожний з вас буде займатися. Сьогодні ми це обговоримо і проведемо цікаву гру, в якій ви відчуєте, яке нести відповідальність за тих, хто знаходиться поруч з вами ».
) Обговорення обов'язків і повноважень старости і членів активів класу. Формування початкових завдань для кожного активу.
) Проведення гри «Сліпий і поводир» (див. 1.3.).
) Підведення підсумків.
Урок на тему «Сімейні традиції» і святкування Дня Святого Валентина (січень-лютий)
Мета: формування традицій класу.
Завдання: 1) позначити важливість сімейних традицій; 2) обговорити, які традиції будуть введені в 5 «А» класі; 3) підготувати програму святкування Дня Святого Валентина;
Хід уроку Вступне слово вчителя: «Хлопці, кожна сім'я має свої традиції. Сьогодні мені б хотілося обговорити, які традиції є у ??ваших родинах, які б ви хотіли ввести і які ми встановимо в нашому класі ».
) Обговорення. Результати:
? Обговорення подій, що відбулися в класі щотижня на класній годині
? Проведення бесід після канікул
? Створення газети 5 «А», в якій будуть висвітлюватися важливі події класу і школи
? Спільна підготовка до свят: написання сценаріїв, пісень, віршів.
? Групове святкування днів народжень і свят і їх спільна організація
? Проведення спільного дозвілля поза школою: відвідування кінотеатрів, театрів, парків, котків
? Декорування класу з метою створення домашнього інтер'єру: фотографії в рамках, індивідуальні рослини і домашнє начиння учнів
) Обговорення історії свята Дня Святого Валентина. Бесіда на тему любові і її важливості в кожній родині.
) Проведення гри на розвиток емпатії «К.У.Б.О.У.» (див. 1.3.).
) Підведення підсумків.
Далі, для перевірки ефективності вжитих дій був влаштований Урок на тему «Що сталося з нашим класом за півроку?»
Мета: підведення підсумків піврічної колективної роботи по формуванню сприятливого психологічного колективу в класі.
Завдання: 1) обговорити з учнями підсумки спільної роботи; 2) намітити курс подальшого розвитку групової діяльності класу; 3) провести гру на розвиток соціально - рольового потенціалу групи «Безлюдний острів» (див. 1.3.)
Хід уроку Вступ: «Хлопці, ми виконали велику роботу за півроку: брали участь у багатьох заходах, обговорювали ваші проблеми, відвідали багато цікавих місць. Давайте сьогодні поговоримо про те, які зміни ви бачите самі і які хотіли б здійснити? »
) Обговорення. Доповнення встановлених традицій:
? Проведення спільного дозвілля учнів з їхніми батьками та класним керівником
? Проведення спортивних заходів всередині класу
) Проведення гри «Безлюдний острів» (див. 1.3.).
) Підведення підсумків.
. 3 Підсумки проведення експериментальної роботи з формування сприятливого психологічного клімату в колективі підлітків
Ми провели повторну діагностику психологічного клімату в 5 «А» і 5 «В» класі через 5 місяців після початку роботи, яка дала такі результати.
Перша методика «Психологічна компетентність вчителя»
БаллыЭксперимент2Эксперимент1ИзмененияКл.руководитель 5 «А» класса23 балла92% 84% 6% Кл.руководітель 5 «В» класса18 баллов72% 72% 0%
Друга методика. Тестування
5 «А» Експерімент15 «А» Експерімент25 «В» Експерімент15 «В» Експерімент2О.П.П.К.3 (15%) 7 (35%) 5 (25%) 4 (20 %) П.П.К.15 (75%) 13 (65%) 14 (70%) 15 (75%) С.П.К.2 (10%) 0 (0%) 1 (5%) 1 (5%)
Висновок: в 5 «А» класі підвищився рівень оп...