Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Виробництво етилового спирту марки &Екстра& з крохмалистої сировини

Реферат Виробництво етилового спирту марки &Екстра& з крохмалистої сировини





justify"> Разом завантажено в 2 вузлі:


G 2загруж=G дроб + G води + G р-р.дестаміл + G р-р.глюкогам + G р-р.альфазім=2662,53 +

, 60 + 22,10 + 15,71 + 18,61=10706,54 кг


ПОЛУЧЕНО:

Нормований вихід з урахуванням екстрактивності сусла і використанні комплексних ферментних препаратів для оцукрювання становить? осах=98,0%.

Т.е. в реакцію вступить крохмалю G крахм реак:


G крахм реак =? осах * G крахм=0,98 * 1570,62=1539,21 кг


Для процесу гідролізу необхідно води G води:


G води реакц=G крахм реак * M вод/M крахм=1539,21 * 18,02/162,14=171,07 кг


У результаті реакції отримуємо глюкози G глюк:


G реак.глюк=G крахм реак * M глюк/M крахм=

=1539,21 * 180,16/162,14=1710,28 кг


Залишкова кількість крохмалю:


G крах=G крахм.ісх * (1?)=1570,62 * (1 - 0,98)=31,41 кг


Залишок вологи:

G ост.влагі=G? води - G води реакц=8447,68 - 171,07=8267,61 кг


Препарат «Дестаміл» тм, а так само препарати «Альфазім» і «глюкоген» в ході реакції не витрачаються.

Тут і далі вони будуть враховуватися як несбражіваемих речовини.

Разом несбражіваемих вществ:


G? несбр=G несбраж + G крах + G дестаміл + G глюкоген + G альфазім=683,11 + 2,01 + 1,43 + 1,69=719,66 кг

Разом Осахаренний сусла:


G сусла=G ост.влагі + G? несбр + G реак.глюк=

=8267,61 + 719,66 + 1710,28=10706,54 кг


Разом отримано в 2 вузлі:

G 2получ=G сусла=10706,54 кг

Вузол 3. Приготування виробничих дріжджів.

У цьому вузлі здійснюється наступна реакція:


З 6 Н 12 0 6=2С0 2 + 2С 2 Н 5 ОН (2)


Таблиця 3.2

Матеріальний баланс гідроферментатівной обробки

ПолученоСирье і полупродуктиМасса тих, кгМасса, кгПродукти, відходи, потеріМасса тих, кгМасса, кг1. Очищене дробл. зерно, в т.ч. ум. крохмаль несбр. в-ва волога 2. Гаряча вода 3. Розчин «Дестаміл», в т.ч. препарат вода 4. Розчин «Альфазім», в т.ч. препарат вода 5. Розчин «глюкоген», в т.ч. препарат вода2662,53 7987,60 22,10 15,71 18,61 1570,62 683,11 408,79 2,01 20,09 1,43 14,28 1,69 16,911. Осахаренний сусло, в т.ч. глюкоза волога несбражіваемих речовини, в т.ч. залишок крохмалю «Альфазім» «глюкоген» «Дестаміл» 10706,54 1710,28 8276,61 719,66 31,41 1,43 1,69 2,01Ітого10706,54Ітого10706,54

Мольную маси 180,16=2 * 44,01 + 2 * 46,07

Завантажено:

Сусло з вузла 2

G сусла=10706,54 * 0,1=1070,65 кг

Щільність сусла 1060 кг/м 3

Обсяг сусла:


V Суслов=G сусла /? сусла=1070,65/1060=1,01 м 3


Маса допоміжних матеріалів:

Сірчана кислота акумуляторна g ск=3,0 кг/м 3 сусла;

Карбамід g карб=1,0 кг/м 3 сусла.

Завантажено сірчаної кислоти:

G ск=g ск * V Суслов=3,0 * 1,01=3,03 кг


Завантажено карбаміду:


G карб=g карб * V Суслов=1 * 1,01=1,01 кг


У вигляді водного розчину 1:10:


G розч=G карб + 10 * G карб=1,01 + 10,10=11,11 кг.


засевной дріжджі

Маса засевной дріжджів 10% від обсягу сусла.

Щільність засевной дріжджів? дрож=тисяча сімдесят два кг/м 3

Обсяг засевной дріжджів:


V дрож=0,1 * V Суслов=0,1 * 1,01=0,101 м 3


Завантажено засевной дріжджів:


G дрож=V дрож *? дрож=0,101 * одна тисяча сімдесят два=108,28 кг


Сухий біомаси клітин в засевной дріжджах g кл=45 г/л (кг/м 3)

Всього клітин:


G кл=g кл * V дрож=45 * 0,101=4,55 кг


Влагосодержание засевной дріжджів? волога=80%

Всього вологи в засевной дріжджах:


G вологи=G дрож *? волога=108,28 * 0,8=86,62 кг


У живильному середовищі засевной д...


Назад | сторінка 22 з 60 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Автоматизація процесу охолодження пивного сусла в теплообміннику
  • Реферат на тему: Виробництво пива з удосконалення теплового оброблення сусла з хмелем
  • Реферат на тему: Виробництво кормових дріжджів на цукровмісних середовищах гидролизатах росл ...
  • Реферат на тему: Вода як реагент і як середовище для хімічного процесу (аномальні властивост ...
  • Реферат на тему: Вода відома і невідома. Пам'ять води