Для цього завдання на столі перед дітьми розкласти таблиці із зображеними на них геометричними фігурами. Пропонується закреслити круги і намалювати в квадратах гуртки за зразком.
. «Що змінилося?»
Дітям пропонується уважно подивитися дві картинки, що відрізняються один від одного декількома елементами, і вказати на ці відмінності.
. «Дзеркало»
Психолог буде зображувати «дзеркало», а діти буде перед ним стояти і «кривлятися». Після виконання міняються місцями.
. «Ведмедик»
Гра складається з карти, розкресленій на 9 квадратів (як у грі в «Хрестики-нулики»). У центральному квадраті знаходиться Мишко. Дітям пропонується на демонстраційній дошці задавати пересування Мишкові за його будиночка, використовуючи тільки слова: вгору, вниз, вправо, вліво. Якщо помиляється, психолог поправляє його (наприклад, говорить Мишкові «направо» у вкрай правому положенні).
. «Виправ помилки»
Дітям пропонується уважно слухати вірші і визначити помилку в тексті:
Дядя їхав без жилета, заплатив він штраф за це;
Тане сніг, тече струмок, на гілках повно лікарів;
Гей, не стійте занадто близько, я тигреня, а не кицька;
Упустили шишку на підлогу, відірвали шишці лапу;
Сіли в ложку і гайда, покотили вздовж ставка;
. Прощання
Діти стають в коло.
Психолог тримає на долоні витягнутої руки м'яч. Учасники по черзі накривають однією долонькою, а потім, не відпускаючи руки, інший.
Потім всі хором кажуть: «До побачення!»
Заняття 14
Мета: розвиток навичок самоконтролю та саморегуляції, розвиток стійкості і переключення уваги, здатності діяти за правилом, розвиток уяви і тонкої моторики
Хід заняття:
1. Привітання
Діти стають в коло і по черзі вітаються, називаючи ім'я свого сусіда і передаючи йому м'яч.
2. «Квіточка - семицветик»
Психолог малює квітку із сімома пелюстками: червоним, жовтим, блакитним, рожевим, коричневим, синім, оранжевим. Середина цветка- зелена. Дітям пропонується запам'ятати цю квітку і намалювати точно такий же.
. Хто літає?
Психолог вимовляє слова. Якщо він називає літаючий предмет, дитина відповідає літає і зображує, що махає крилами. Якщо названий нелітаючий предмет, то дитина мовчить і не піднімає руки.
. «Неуважний садівник»
Садівник вирішив посадити нові плодові дерева в саду, але він був дуже неуважним і купив на базарі 2 зайвих пакетика з насінням. Допоможи садівнику знайти зайві пакетики, якщо на них написано: «Яблуня», «Груша», «Вишня», «Роза», «Слива», «Береза», «Персик».
. Хлопки.
Психолог плескає в долоні, діти повинні прийняти определ? нную позу.
Один бавовна- поза лелеки (на одній нозі, ляскають крилами).
Два бавовни- поза жаби (присісти, п'яти разом, носки нарізно, коліна розведені, руки-між ніг на підлозі).
Три бавовни- поза зайця (руки підняті, зігнуті в кистях, стрибки на місці).
6. Гра «Розкажи мені про себе»
Пропонується «розповісти» кистями рук про який-небудь емоційному стані або фізичному відчутті (холодно, жарко, весело і т.д.). Партнер вгадує, про якому стані йдеться і показує свій стан.
. Прощання. «Дружба починається з усмішки».
Діти стають в коло, беруться за руки і дарують один одному посмішки.
Заняття 15
Мета: формування навичок спілкування в групі, розвиток тактильного сприйняття, уваги і пам'яті, розвитку досвіду самоконтролю, довільності діяльності, розвиток дрібної моторики.
Хід заняття:
. Привітання «Ласкаве ім'я»
Діти стають в коло і по черзі вітаються, називаючи ласкаве ім'я свого сусіда і передаючи йому м'яч.
2. Знайди відмінності
Пропонується картка із зображенням двох картинок, що мають кілька відмінностей. Необхідно якнайшвидше знайти ці відмінності.
. Викладання візерунка
Дітям пропонують викласти з мозаїки (або паличок) за зразком букву, цифру, візерунок, силует і т.п.
4. Гра «Повтори рух
Гравці сідають по колу, стикаючись долоням...