зображенням п'яти і більше предметів, з яких два предмети однакові. Потрібно знайти однакові предмети, пояснити свій вибір.
. «Виключення зайвого».
Пропонується картка із зображенням 4-5 предметів, один з яких відрізняється від інших. Необхідно його знайти.
. «Знайди відмінності».
Пропонується картка із зображенням двох картинок, що мають кілька відмінностей. Необхідно якнайшвидше знайти ці відмінності.
. «Викладання візерунка».
Дитині пропонують викласти з мозаїки (або паличок) за зразком букву, цифру, візерунок, силует і т.п.
. «Ритуал прощання».
Заняття 12
Мета: розвивати почуття приналежності до групи, розвивати увагу, самоконтроль, вміння діяти за правилами, розвиток спостережливості. розвиток тонкої моторики, координації рухів, регуляції тонкомоторной діяльності.
Хід заняття:
. Вправа «Сонячні промінчики».
Протягнути руки вперед і з'єднати їх в центрі кола. Постояти так тихо, намагаючись відчути себе теплим сонячним промінцем.
. «Я знаю»
Хід: діти, використовуючи м'яч, промовляє наступний текст, ритмічно б'ючи м'ячем об підлогу:
Я знаю п'ять імен хлопчиків:
Саша - раз,
Діма - два,
Ігор - три,
Денис - чотири,
Володя - п'ять.
Далі м'яч передається наступному гравцеві. Він називає наступні п'ять предметів. Це можуть бути будь-які предмети (іграшки, квіти, дерева і т.д.).
. «Гадаєш, що показав» (пантоміма)
Бажаючий зображує предмет (живий або неживої), не промовляючи ніяких звуків. Інші намагаються вгадати, що зображується.
. Країна Дружби.
Учасники гри уявляють, що вони мчать на килимі - самолов? ті в країну Дружби. Кажуть чарівні слова: «Ков? р мрії, ков? р мрії, неси нас туди, де збуваються сни, де чисте небо і свіжий вітер, де ніколи не сваряться діти ».
На останніх словах стають в коло і беруться за руки. Потім діти малюють країну Дружби, як вони е? собі уявляють.
. Червоний, ж? лтий, зел? ний.
Психолог поочер? дно показує дітям 3 сигнальних кола червоного, ж? лтого і зел? ного кольорів.
Червоний колір кола означає, що всі сидять, завмирають.
Ж? лтий- встають біля своїх робочих місць,
Зел? ний- марширують.
. «Склади квадрат, трикутник».
Діти складають квадрат з аркуша паперу А4. Переможе той, хто впорається швидше, чия фігура найменша і згини найчіткіші
. Фея Тиші.
Пс-г: Діти, давайте зараз закриємо очі і послухаємо тишу. Які звуки ви почули в кабіні? За вікном? За дверима? Коли ви завмирали, до нас у вікно прилетіла Фея Тиші. Зараз знову закрийте очі і замріть. Фея Тиші буде літати і змахувати своїми крилами. Вона присяде на плечі і лагідно погладить тих, хто вміє завмирати.
Потім психолог може запитати, кого з дітей погладила Фея, у що вона одягнена, як виглядає і т.д. Можна придумати, які подарунки вона дарує дітям, складати про НЕ? казки.
У цю гру можна грати до тих пір, поки не набридне дітям.
У результаті надалі, щоб налаштувати дітей на спокійне заняття, досить нагадати про Феї Тиші. Можна придумувати інші образи, які будуть допомагати підтримувати спокійну атмосферу заняття (напр. Фея Хмар, Чарівник Зв? Здного неба і т.д.)
8. Прощання
Діти стають в коло.
Психолог тримає на долоні витягнутої руки м'яч. Учасники по черзі накривають однією долонькою, а потім, не відпускаючи руки, інший.
Потім всі хором кажуть: «До побачення!»
Заняття 13
Мета: розвиток уваги, збільшення обсягу і стійкості уваги; поліпшення розподілу і швидкості перемикання. Розвиток сенсорних і графічних навичок, дрібної моторики пальців рук.
Хід заняття:
. Ритуал вітання
. «Чим відрізняється?»
Запропонувати дітям розповісти, чим відрізняється трикутник від чотирикутника; чотирикутник від п'ятикутника, при цьому геометричні фігури даних форм пропонуються на демонстраційній дошці.
. «Знайди і закресли»
...