ншого відступити на крок. Потім вправа повторюється.
Підведення підсумків.
Постановка цілей і завдань на поточний заняття.
ЗУСТРІЧ 6.
«Мої мрії».
Мета:
- визначення себе в мріях;
усвідомлення і прийняття своїх слабкостей
осмислення слабкості або недоліку, як недорозвиненого гідності
або слабкість як гідність в минулому;
реалізація своєї слабкості в проханні про допомогу;
Зміст заняття.
Привітання.
Рефлексія почуттів по приходу на заняття.
Постановка цілей і завдань на поточний заняття.
Пісочна терапія на тему: «План моєму житті».
Мета: нейтралізувати психологічні захисту засуджених загону господарського забезпечення та вивести на поверхню приховані психологічні проблеми.
Завдання психолога: допомогу в розумінні і переосмисленні отриманих образів.
Використовуваний матеріал: пісочниця розміром 50/70/8, дно і борти якої повинні бути пофарбовані в блакитний колір, пісок очищений, вода, колекція різноманітних іграшкових фігурок.
Хід заняття: Засудженим пропонується за допомогою наданого матеріалу зобразити в пісочниці план свого життя. У ході заняття психолог може задавати засудженому уточнюючі питання, які можуть стосуватися розташування фігурок в пісочниці. Наприкінці заняття проводиться аналіз та обговорення роботи, засуджені діляться своїми враженнями та думками про отримані результати.
Вправа: Попроси мене про ...
- Я як щось третє між гідністю і недоліком.
Хід роботи: Зараз вам потрібно знайти партнера, якому ви найбільше довіряєте. Ви можете вільно розташуватися в приміщенні, як вам завгодно. Після цього вам потрібно розповісти партнерові про свої хиби слабкостях. Завершенням кожного монологу повинна бути щира прохання про допомогу.
Запитання ведучого:
які труднощі ви відчували в процесі свого монологу?
в чому полягає складність прохання?
які почуття ви відчували, коли просили?
в чому полягає сила вашого недоліку і слабкість вашої гідності?
які почуття у вас залишилися після своєї розповіді?
Вправа: «Десять Я»
Учасники письмово закінчують фразу, що починається зі слів «Я - це ...». Після виконання завдання ведучий говорить: «Закрийте очі. Уявіть, що ви - найпрекрасніший чоловік. Ви досягли найвищих планок, які собі поставили, ви стали тією людиною, якою мріяли стати ... (Пауза). А тепер відкрийте очі і уявіть, що Бог створив вас ще прекраснішим ».
Вправа: «Мій герб»
Був в старовину звичай зображати на воротах замку, на щиті лицаря родовий герб і девіз (коротке вислів), що виражає керівну ідею або мету власника. Кожен з вас повинен намалювати герб, який відображає Ваше життєве кредо, ставлення до себе і світу в цілому. На виконання завдання - 7 хвилин, не дивуйтеся, якщо не вмієте малювати, почніть, і у Вас обов'язково вийде. Постарайтеся вгадати, де, чий герб.
Схема (нехай зобразять), контур умовними знаками.
Зображення герба змушує сконцентруватися на головному, що Ви цінуєте в житті, заради чого живете, ніж дорожите. Пошук відповідей допомагає чітко усвідомити мети свого життя.
Робота по темі.
Постановка цілей і завдань на поточний заняття.
ЗУСТРІЧ 7.
Малюнок на тему: «Каракулі Винникотта»
Каракулі - це що те типу гри з вільно поточної триваючої лінією. У такому малюнку відсутній свідомо придуманий план або задум: ??каракулі створюються в результаті легкого руху руки, яка дозволяє олівцю рухатися в різних напрямках. Лінія може бути будь-яка: заплутана, коса, чітка, штриховатость. Дана вправа приймається засудженим як гра, але насправді, всі фігури і форми, створені засудженим в такому малюнку є доступом до його глибинного несвідомого.
Мета: усвідомлення і вербалізація існуючих проблем у засудженого чоловічої статі.
Завдання психолога: створити необхідну основу для проведення групової роботи, і обговорення учасниками групи існуючих проблем та наданн...