ти зошит на друкованій основі та на сторінці п'ятої вирішити два номери. Така індивідуальна робота допомагає виявити в учнів на скільки швидко і правильно вони можуть вирішувати приклади. p align="justify"> Урок математики у 2 класі з теми: В«Усне додавання і віднімання в межах 100. Закріплення В»
Цілі уроку:
) Удосконалювати обчислювальні навички та вміння розв'язувати задачі; закріпити знання про периметрі і його знаходженні, вчити працювати самостійно і навичкам самоконтролю;
) Розвивати логічне мислення та вміння порівнювати.
Обладнання: зошит, пенал, дошка із зимовими деревами, замети, картинка білки, короткий запис, картки. p align="justify"> Хід уроку:
. Організаційний момент. p align="justify">. Повідомлення теми і цілей уроку. p align="justify">. Усний рахунок. p align="justify"> а) Склад чисел. p align="justify"> З яких чисел складається 12, 14, 11. p align="justify"> (12 це: 9 і 3, 7 і 5, 6 і 6, 8 і 4
це: 6 і 8, 5 і 9, 7 і 7
це: 3 і 9, 6 і 5, 7 і 4)
б) Назвіть "сусідів" у числа. p align="justify"> __50__, __ 43__, __ 66__, __ 99__. p align="justify"> в) продовжите ряд чисел: 2, 4, 6, ..., ..., ... p align="justify">, 10,15, 20, ..., ..., ... . p align="justify"> Перш ніж перейти до роботи в зошитах нам треба, підготувати наші пальчики до роботи, зігріти їх. p align="justify">. Физминутка
. Робота в зошитах. p align="justify"> А тепер відкриваємо зошити. p align="justify"> Записуємо число, "класна робота". p align="justify">. Рішення завдання. p align="justify"> Відгадайте загадку:
З гілки на гілку,
Швидкий, як м'яч,
Скаче по лісі
Жвавий циркач. p align="justify"> Ось на льоту він шишку зірвав,
Стрибнув на стовбур
І в дупло втік. p align="justify"> Хто це? p align="justify"> Ось коротка запис перед вами
А завдання складіть самі. (Складання і вирішення завдання по малюнку)
Грибов - 10 шт. p align="justify"> Оріхів -?, на 6 більше, ніж
Що відомо? Яке питання в задачі? p align="justify"> Чи можемо відповісти на питання відразу? Чому? p align="justify"> Що значить на 6 більше? p align="justify"> У скільки дій вирішується задача? p align="justify"> Що знайдемо 1 дією? Другим? p align="justify"> (Рішення завдання, запис учнем)
) 10 +6 = 16 (ор) - зібрала білка. p align="justify">) 10 +16 = 26 (шт) - грибів і горіхів. p align="justify"> Відповідь: 26 грибів та горіхів. p align="justify"> Молодці! Із завданням впоралися на відмінно! p align="justify">. Физкультминутка....