ям різнокольорових овочів і фруктів, а дітям необхідно назвати колір овочів і фруктів.
Далі школярам пропонується розфарбувати їх.
. Розминка «Веретено»
Мета: емоційна і м'язова розрядка.
Гравці діляться на дві групи і стають один за одним. За командою «Починаємо!» Діти, які стоять першими, повинні швидко, як веретено, обернутися навколо себе. Потім сусіди беруть їх за талію і обертаються вже вдвох і т. д., поки не дійдуть до останнього в ряду.
Перемагає та група, діти якої обернулися, швидше.
6. Вправа «У магазині дзеркал»
Мета: розвивати спостережливість
Інструкція: «У магазині стояло багато великих дзеркал. Туди увійшов чоловік, на плечі у нього була мавпочка. Вона побачила себе в дзеркалах і подумала, що це інші мавпочки, і стала корчити їм мордочки. Мавпочки відповіли їй тим же. Вона погрозила їм кулаком, і їй із дзеркал погрозили, вона тупнула ногою, і всі мавпочки тупнули ногою. Що б не робила мавпочка, всі інші в точності повторювали її руху. Давайте уявимо себе дзеркалами. Один з нас буде мавпочкою. Завдання дзеркал повторювати в точності всі рухи і вираз обличчя мавпочки.
Заключна частина
7. Рефлексія минулого заняття
Хлопці, ніж ми сьогодні займалися? Що вам сподобалося? Чому?
А що не сподобалося? Чому?
. Ритуал прощання.
Діти стають в коло, триматися долоньками один за одного і хором говорять:
Всім всього хорошого!
Заняття 2
Тема: Розвиток концентрації уваги.
Мета: розвиток концентрації уваги.
Завдання:
· Діагностика уваги.
· Діагностика пам'яті.
· Розвиток спостережливості.
· Розвиток рефлексії.
Матеріал: бланк до тесту «Корректурная проба», кольорові олівці і листи паперу з контурами будиночків і смужками з квадратиків, ряди слів.
Хід заняття
Вступна частина
1. Ритуал вітання
Добрий день, хлопці, почнемо наше заняття з ритуалу привітання.
Для цього скажімо добрі слова один одному по колу. Почнемо з мене.
Молодці!
. Рефлексія минулого заняття.
Хлопці, чим ми займалися на минулому занятті? Що вам сподобалося? Чому?
А що не сподобалося? Чому?
. Розминка «Нудно, нудно так сидіти»
Мета: емоційна і м'язова розрядка.
Гравці сидять на маленьких стільцях. У протилежної стіни стоять стільці, але їх на один менше. Ведучий говорить:
Нудно, нудно так сидіти,
Один на одного все дивитися;
Чи не час пробігтися
І місцями помінятися?
Як тільки ведучий скінчить говорити, діти повинні швидко бігти і сісти на стільці, що стоять біля протилежної стіни. Програє той, хто залишив...