г) Лист елементів букви Л з опорою на індивідуальні зразки, зразок на дошці і показ вчителя. Робота в зошитах і біля дошки.
д) Лист букви Л цілком з опорою на індивідуальні зразки, зразок на дошці і показ вчителя. Робота в зошитах і біля дошки.
Физкультминутка
Буквою Л поставимо ноги,
Немов в танцю руки в боки.
Нахилилися вліво, вправо.
Виходить справно.
Вліво, вправо, вліво, вправо.
. Закріплення матеріалу
а) Штрихування. Діти штрихують крейдою зображення місяця на картонах. Складання схеми слова, виділення першого звуку, позначення його буквою. Виділення першого складу в слові і запис складу в зошиті.
б) Запис складів. Робота з касою букв.
Знаходження в касі букв букви Л, викладання літери. Упорядкування і запис складів ла, ло, лу, ал, ол, вул. Робота проводиться в зошитах і біля дошки.
Физкультминутка
Вправи на розслаблення кистей рук, плечового пояса, очей.
. Підведення підсумків уроку
Яку букву вчилися писати на уроці?
Зі скількох елементів складається ця буква?
Як називаються ці елементи?
Тема: «Закріплення знань правопису голосних А, І, У в буквосполученнях Ча - Ща, Чу - Щу, Жи - Ши»
Мета: закріплення і узагальнення знань учнів про правопис буквосполучень жи - ши, ча - зара, ба - щу, розвиток вміння знаходити в словах вивчені орфограми.
Хід уроку:
. Орг. момент, постановка мети і завдань даного уроку.
. Закріплення і узагальнення знань. (Я проводжу у вигляді гри, пропоную наступні завдання).
* Лінгвістичне завдання
Угадай і запиши слово. (Беруть участь всі діти класу)
Кот живе у нас на даху,
А в комірчині живуть ... (миші)
Чи не поїде без бензину
Ні автобус, ні .... (машина).
По полях біжать струмки,
На дорогах ... (калюжі),
Скоро вийдуть мурахи
Після зимової ... (холоднечі).
Після того, як діти визначать всі слова, даю нове завдання: Списати, виділити зеленою пастою все буквосполучення: ча - зара, ба - щу, жи - ши. Визначити скільки їх всього (7 поєднань).
Команда, яка швидко, красиво і без помилок виконає завдання, отримає додаткове очко.
* На дошці кросворди. Даю завдання командам, чия команда швидше заповнить кросворд, отримує 2 очки. До дошки виходять тільки капітани, а команди допомагають їм з місця.
Кросворди однакові.
Ч У У У У У
Щ А У У У У
Ж І У У У У
Ч А У У У У
Ш И У У У У
Завдання: Підібрати слова, які починаються з заданих складів. (Можливі варіанти: чу- комору, дивак, ЩА - щавель, ЖИ - життя, ЧА - чашка, чайка, ШИ - шина, шило)
Записати отримані слова в зошит. Виділити орфограми.
* Скласти слова із складів: ли, ча, пру, ма, на, ша, крит, жи, ши, чай, ща, нік, ча, ро, ка, вель, вітрі.
(Лижі, пружина, машина, дахи, щавель, чайник, чайка)
* Допишите слова, використовуючи буквосполучення: ча -Ща, чу -щу, жи -ши.
... си, ... ка, ... ник, ... гун, вітрі ..., пі ..., ча ..., ту ..., доби..., ро ..., ... на, ли ...
(Годинник, чайка, чайник, чавун, зустріч, Міщан, гущавина, хмара, видобуток, гай, шина, лижі)
Виграє та команда, яка швидше складе всі слова.
Наприкінці уроку підбиваються підсумки. Визначається переможець за кількістю очок. У фіналі уроку хором всі повторюємо римоване вправу, вивчене на перших уроках по цій темі:
У сполученнях ЖИ - ШИ Тільки І завжди пиши! У сполученнях ЧА - ЩА Пишемо тільки букву А У сполученнях ЧУ - ЩУ Пишемо тільки букву У!
На даному уроці діти в ігровій формі закріпили і повторили знання про правопис буквосполучень: ча -Ща, чу - щу, жи - ши.
На уроках російської мови, часто використовуємо цікаві вірші, бесіди, ігри, загадки. Вони оживляють урок, допомагають розкрити тему, готують дітей до сприйняття того чи іншого правила, допомагають учням запам'ятати нові терміни.
Пр...