Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Розвиток розумової діяльності школярів на уроках математики із застосуванням ігрових технологій

Реферат Розвиток розумової діяльності школярів на уроках математики із застосуванням ігрових технологій





заємного тренаж містять не тільки математичні вирази, а й одиниці довжини, маси, часу та інші.


Рис. 7 Зразки карток:


Методику взаємообміну завданнями використовую для вдосконалення і закріплення письмових обчислювальних навичок, рішення рівнянь.


Рис. 8 Зразки карток:


Методику взаємообміну завданнями використовую для того, щоб навчити учнів самостійно знаходити шляхи вирішення завдань. У випадку утруднення учень може звернутися до «Помічнику» і по колірному сигналу знайти картку, на якій аналогічна задача з коротким записом і рішенням. Можливо, за аналогією учень і вирішить задачу. Ну а для того, щоб переконатися в правильності рішення задачі можна звернутися до «розв'язнику». Завдання розташовуємо по типам, кожен тип завдання має свій колірний сигнал. Виходячи з цілей і завдань уроку, учні вирішують на уроці завдання одного типу або ж декількох типів.

Фрагмент уроку

Тема: Периметр прямокутника.

Цілі: Повторити властивості сторін прямокутника; навчитися знаходити периметр прямокутника; розвивати логічне мислення, розширювати знання про навколишній світ; продовжити роботу по підготовки до множення; закріпити вміння виконувати арифметичні дії, вирішувати завдання; розвивати допитливість.

Обладнання: Підручник математики, наочність, цікавий матеріал, геометричний матеріал.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Довгоочікуваний дан дзвінок -

Починається урок.

Тут затії і загадки

Ігри, жарти, все для вас!

Побажаю вам удачі!

За роботу в добрий час.

Урок у нас сьогодні буде незвичайний, казковий. Тема сьогоднішнього уроку - периметр прямокутника.

Я впевнена, що всі ви знаєте російську народну казку «Ріпка». На нашому уроці ми допоможемо героям казки витягнути ріпку.

А для початку давайте згадаємо з вами, скільки казкових героїв намагалися витягнути ріпку? (6).

Перерахуйте будь ласка всіх героїв цієї казки. (Дід, баба, внучка, Жучка, кішка, мишка)

II. Підготовчий етап .Закрепленіе вивченого матеріалу.

Хлопці, подивіться яка велика ріпка виросла (вивішувати на дошку малюнки ріпки і діда).

Вирішив дід витягнути цю величезну ріпку: тягне -потянет, витягнути не може. Відірвав лише кілька листочків з цієї красуні. Та ці листочки не прості, а з якими -то завданнями! Давайте, хлопці допоможемо дідові впоратися із завданнями! Нам необхідно вирішити приклади. (Приклади записані на зворотному боці зелених листочків від ріпки.)

Учні по -Одним виходять до дошки, вирішують приклади, а все клас в цей час перевіряють на місцях.

+ 50=87 44-20=24

+ 2=38 68-38=30

см=7 дм 45 см=4 дм 5 см

III. Усний рахунок.

№5 стор 108.а, в

Покликав на допомогу дід бабку. Тягнути - потягнути, витягнути не можуть, відірвався лише ще один листок. А на ньому завдання ще цікавіше.

У одну банку входить 5л води, а в іншу 3л води. Як з їх допомогою відміряти 2 л води? 8 л води? (На дошці - ілюстрації банок з водою).

Виконали ми всі завдання бабки і діда, а ріпка все ще в землі. Тут вирішили покликати внучку. Тягнуть - потягнуть, а витягнути не можуть, лише ріпка трошки повернулася, і здалося нове завдання для внучки, яка навчається у другому класі. Для того, що б виконати це завдання нам необхідно відкрити зошити і записати сьогоднішнє число, а так само відкрити підручники на сторінці 107 № 1.

Прочитайте завдання.-Про що йдеться в задачі?

Що відомо, а що необхідно знайти.

Давайте трохи відвернемося від нашої теми і розгадаємо запропоновані загадки.

Один ллє, інший п'є,

А третій зеленіє да зростає.

(Дощ, земля, трава).

Що за птахи прилітають?

По сім пташок в кожній зграї.

Друг за дружкою летять,

Не повернуться назад.

(Сім днів тижня).

Три біленьких, три чорненьких,

Три руденьких в кошику сидять,

Молока вони хочуть.

(Дев'ять кошенят).

У двох матерів по п'ять синів.


Назад | сторінка 26 з 31 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Домашні завдання і вдосконалення творчих здібностей учнів за допомогою дома ...
  • Реферат на тему: Рішення завдання комівояжера за допомогою алгоритму Дейкстри
  • Реферат на тему: Види і властивості алгоритмів. Рішення завдання Майхілла (про стрілки)
  • Реферат на тему: Нестандартні завдання з математики
  • Реферат на тему: Проектні завдання у початковій школі на уроці російської мови