Візьміть чек. p align="justify"> (У початковий період навчання функції "касира" і "продавця" виконують вихованці з найбільш збереженим інтелектом.)
Дитина бере чек, підходить до продавця і отримує ляльку. Заняття триває доти, поки більшість дітей не куплять собі іграшки. Роль продавця і касира вихованці грають по черзі. p align="justify">. Підсумок заняття. Діти розповідають, що вони робили на занятті. Педагог узагальнює результати гри, потім звертається до дітей: "Ви добре працювали, багатьма я задоволений. Але Маша і Слава погано слухали, рідко відповідали. Перевірте їх, задайте їм питання ". p align="justify"> Олена: Маша, що ми робили?
Маша: У магазин грали.
Аня (звертаючись до Слави): Що купив в магазині, скажи.
Слава: Машинку купив.
(Такий прийом досить ефективний, вихованці намагаються бути строгими перевіряючими, намагаються домогтися від товаришів потрібних висловлювань.)
Аналогічно проводяться заняття по знайомству з магазинами "Канцелярські товари", "Овочі - фрукти", "Булошна" З кожним заняттям допомога дорослого зменшується.
. Тема заняття "Поїздка в автобусі"
Мета. Закріпити в активній мові дітей слова "автобус", "зупинка", "пасажири", "квиток", "контролер"; розвивати у вихованців питально-відповідну форму мови; вміння правильно поводитися в транспорті.
Обладнання. Стільці, іграшковий кермо, ящичок для каси, монети, проїзні квитки, таблички з написами "Зупинка", "Вхід", "Вихід". p align="justify"> Хід заняття:
. Організаційний момент. p align="justify">. Знайомство з темою заняття. p align="justify"> Педагог показує дітям картину із зображенням вулиці і питає: "Що намальовано на картині?" Хлопці перераховують: автобус, тролейбус, трамвай, машина. "Як одним словом все це назвати?" - Запитує педагог. Діти відповідають: "Транспорт". p align="justify"> (Далі проводиться коротка бесіда про види міського транспорту, його призначення; особливо звертається увага на правила поведінки пасажирів. Потім педагог повідомляє дітям: "Сьогодні ми будемо вчитися користуватися автобусом, питати і відповідати, яка зупинка, скільки коштує квиток і т.д. ").
. Навчання діалогу за темою "В автобусі". p align="justify"> Діти розставляють стільці, прикріплюють знаки інформації "Вхід", "Вихід". На високій підставці встановлюється табличка "Зупинка". Педагог: Хто хоче бути водієм? Діти: Я! Я хочу! Педагог: Водієм буде Коля. p align="justify"> Той сідає в кабіну побудованого зі стільців автобуса. Вчитель: Для перевірки квитків потрібен контролер. Хто їм буде? p align="justify"> Діти: Я буду! Можна мені? Буду контролером! Педагог: Контролером буде Слава. p align="justify"> Діти шикуються в чергу на автобус, і між ними і педагогом розгортається приблизно наступний діалог...