ня проводилися в комплексі з розвитком мови і охороною життя, і мало аналогічну назву В«Хто збудував дитячий сад?В». p align="justify"> ЗАНЯТТЯ 1.
ЗНАЙОМСТВО З будівельниками. Мета: дати дітям уявлення про професію будівельників (споруджують дитячі сади, поліклініки, школи, магазини, житлові будинки ...).
Попередня робота: розгляд ілюстрацій і читання творів за темою.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Екскурсія по дитячому саду. Вихователь проводить з дітьми екскурсію по дитячому саду, пропонує їм розповісти, яким вони бачать свій сад (великий, красивий , світлий, широкі вікна, зручні приміщення для ігор і відпочинку). Які місця в ньому подобаються найбільше? Хто побудував дитячий сад? - У його створенні брали участі: архітектори, інженери, будівельники, робітники каменярі, штукатури, теслі, покрівельники, малярі.
Бесіда . Вихователь обговорює з дітьми, що ще будівельники створили в їхньому місті (нові будинки, школи, поліклініки, заводи), показує малюнки і фотографії.
ПОРІВНЯЛЬНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ
Мета : Визначення ступеня підвищення конструктивних знань, умінь і навичок дітей, старшого дошкільного віку, в процесі формуючого експерименту, відповідно до вимог державних програм.
Задача: Проведення експерименту у вигляді спостереження та аналізу продуктів конструктивної діяльності дітей.
Об'єкт дослідження: конструктивна діяльність дітей старшого дошкільного віку.
Суб'єкт дослідження : формуючий експеримент відповідний програмним вимогам з конструювання в дошкільному закладі.
Метод дослідження : методика діагностики продукту конструктивної діяльності.
ХІД ДОСЛІДЖЕННЯ
Для експериментального дослідження були відібрані 14 дітей сьомого року життя, які брали участь у констатирующем експерименті, і були поділені на підгрупи. Їм була запропонована тема:
ЗАНЯТТЯ 2. КОНСТРУЮВАННЯ В«НАШЕ МІСТОВ»
Мета : вчити дітей орієнтуватися у просторі і читати готовий план; вибудовувати макет за планом; розвивати творчу уяву. p>
Попередня робота : підготовлення будівельного матеріалу, плану вулиць, креслень.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь пропонує де тя...