align="justify"> 8. Рефлексія минулого заняття
Хлопці, ніж ми сьогодні займалися? Що вам сподобалося? Чому
А що не сподобалося? Чому?
. Ритуал прощання.
Діти стають в коло, триматися долоньками один за одного і хором говорять:
Всім всього хорошого!
Заняття 4
Тема: Розвиток розподілу уваги.
Мета: Розвиток розподілу уваги.
Завдання:
· Розвиток розподілу уваги.
· Розвиток слухових відчуттів.
· Розвиток рефлексії.
· Розвиток вміння відтворювати зразок.
Матеріал: на кожного учня 2 ящика, в кожному з яких знаходиться по б невеликих однакових коробочок. Кожна коробочка в наборі має різні наповнювачі (горох, гречка, лісок і ін) і тому видає різні шуми - від тихого до гучного. Набори в обох ящиках однакові. Коробочки в одному ящику пофарбовані в один колір, в іншому - в іншій (можна використовувати коробочки, що містяться всередині шоколадного яйця «Кіндер-сюрприз», підібравши їх за кольором; книга, аркуші з ручкою, на кожного учня аркуш паперу з намальованими на ньому зразком і фігурами для розфарбовування, кольорові олівці.
Хід заняття
Вступна частина
1. Ритуал вітання
Добрий день, хлопці, почнемо наше заняття з ритуалу привітання.
Для цього скажімо добрі слова один одному по колу. Почнемо з мене.
Чудово!
. Рефлексія минулого заняття.
Хлопці, чим ми займалися на минулому занятті? Що вам сподобалося? Чому?
А що не сподобалося? Чому?
. Розминка «Білі ведмеді»
Мета: емоційна і м'язова розрядка.
Намічається місце, де житимуть білі ведмеді. Двоє дітей, беруться за руки - це білі ведмеді. Зі словами: «Ведмеді йдуть на полювання» - вони біжать, намагаючись оточити і піймати кого-небудь з гравців. Потім знову йдуть на полювання. Коли зловлять всіх граючих, гра закінчується.
Основна частина
4. Вправа «Кожній руці - свою справу»
Мета: розвиток розподілу уваги.
Дітей просять лівою рукою повільно перегортати протягом 1 хв книгу з ілюстраціями (запам'ятовуючи їх), а правою креслити геометричні фігури.
5. Вправа «Шумливі коробки»
Мета: розвиток слухових відчуттів.
Матеріал: на кожного учня 2 ящика, в кожному з яких знаходиться по б невеликих однакових коробочок. Кожна коробочка в наборі має різні наповнювачі (горох, гречка, лісок і ін) і тому видає різні шуми - від тихого до гучного. Набори в обох ящиках однакові. Коробочки в одному ящику пофарбовані в один колір, в іншому - в іншій (можна використовувати коробочки, що містяться всередині шоколадного яйця «Кіндер-сюрприз», підібравши їх за кольором).
Учень бере по одній коробочці з кожного ящика, трясе їх і порівнює між собою. Якщо шуми не збігаються, коробочка відкладається в сторону. Це продовжується до тих пір, ...