ify"> Висунути язик якомога далі, а потім втягнути його глибоко в рот;
Витягнути губи вперед трубочкою;
Розтягнути губи в посмішку;
Робити поперемінно ці рухи, міняючи ритм рухів;
Висунути вперед нижню щелепу, потім відтягнути її назад;
Розкрити широко рот, а потім відтягнути її назад.
Розкрити широко рот, а потім стулити щелепи.
(При цьому зазначити свободу і швидкому рухів органів артикуляційного апарату, їх плавність, а також наскільки легко здійснюється перехід від одного руху до іншого) ________________
. Обстеження звуковимови
При обстеженні звуковимови вживається набір предметних картинок, в назви яких входять перевіряються звуки на початку, в середині, в кінці слів)
У разі неправильного вимови звуку в слові пропонується вимовити те ж слово по наслідуванню, а також склади прямий і зворотний з цим звуком.
Відзначити характер неправильного вимови звуків: звук опускається, замінюється іншим звуком постійно або тільки в деяких словах; спотворюється. ___________________
. Речовий діагноз. Висновок логопеда. ______________________
Додаток 4
Конспекти окремих занять
1. Конспект групового музично-корекційного заняття
Мета: розвивати навички комунікативної активності.
Завдання: вправляти в ходьбі з високим підніманням колін; розвивати почуття ритму; вчити протягувати голосні звуки під час співу; співати весело, жваво, розрізняти музичний вступ і програш; сприймати пісню веселого характеру, відгукуватися на її настрій; сприймати танцювальний характер музики, рухатися легко і витончено, бігати парами по колу.
Обладнання та матеріали: іграшка - конячка, стрічка, картинки із зображенням барана і забіяк птахів, музичні інструменти (ложки, бубни, дзвіночки), ноти пісні Разорьонова С. Два півня raquo ;, литовська народна музика Пляска парами raquo ;.
Хід заняття:
1.Пріветствіе
У гості до дітей прискакала конячка з довгими віжками. Вона вітається з хлопцями: Ярмо-го! Raquo;.
Хлопці, давайте привітаємося з конячкою так, як привітається вона. (Конячка вітається з дітьми різною інтонацією, вони намагаються повторити точно так само).
2.Музикально-ритмічні рухи
Один дитина бере конячку в руки, педагог бере віжки (довгу стрічку, прикріплену до конячці). Всі діти встають за дитиною з конячкою, і опиняються всередині віжок.
Діти виконують вправу Конячки Л. Баннікової.
Всі йдуть, високо піднімаючи коліна, і приклацує язичками. Зупиняючись, всі дружно кажуть: Тпр- р-р-у! Raquo;
Посадити конячку на стілець і запропонувати її поспостерігати, що будуть робити діти.
. Розвиток почуття ритму, музикування
Педагог показує дітям картинку із зображенням баранчика. Чітко і ритмічно вимовляє текст потешки. Педагог виконує потешку, діти слухають.
Барашенькі, крутороженькі, по горах ходять, по долах бродять .
При повторному виконанні діти намагаються підспівувати. Звернути увагу дітей на те, що потрібно протягувати голосні звуки.
Хлопці, давайте згадаємо вірш про конячку.
Я люблю свою конячку,
Причешіться їй шерстку гладко.
Гребінцем пригладжено хвостик
І верхи поїду в гості.
Дивіться, хлопці, у мене багато різних музичних інструментів. Я вам зараз зіграю нову музику, яка називається Вершники raquo ;, а ви послухаєте, і виберете музичні інструменти, щоб підіграти конячці.
Діти вибирають музичні інструменти: ложки, бубни, дзвіночки.
. Пальчикова гімнастика
А зараз, давайте згадаємо гімнастику для пальчиків Овечка .
Ось кучерява овечка (грати розчепіреними пальчиками).
Шерстка біла в колечках (черзі сполучати всі пальці з великим в колечко ).
Шерстка м'яка, густа -
Шубка у вівці така! (виконувати плавні рухи з широко розсунутими пальцями)
. Слухання музики
Педагог показує дітям картинку із зображенням двох забіяк півнів.
Хто зображений на ка...