равої і лівої кистей рук, точності і плавності рухів; формування вміння аналізувати аплікацію з питань вчителя;
Виховна: Виховання вміння бачити красу навколишньої природи.
Обладнання: кольоровий папір (жовта, оранжева, зелена), ілюстрація-заготовка для виконання практичного завдання, клей, пензлик для клею, ганчірочка для витирання рук.
Хід уроку
. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок, Починається урок. Будьте всі уважні. І ще старанні. Перевірка готовності уч-ся до уроку
. Актуалізація знань
Сніг на полях. Лід на річках. Завірюха гуляє. Коли це буває? (Зима)
Тане сніжок. Ожив лужок. День прибуває. Коли це буває? (Весна)
Сонце пече. Липа цвіте. День прибуває. Коли це буває? (Літо)
Порожні поля. Мокне земля. Дощ поливає. Коли це буває? (Осінь)
. Повідомлення теми уроку.
Хлопці, сьогодні ми згадаємо, що таке листопад і якими бувають дерева восени. Своїми руками виконаємо аплікацію Осіннє дерево.
Бесіда про осінь.
Яке сезон зображено на картинках? Чому? Якого кольору восени листя?
Що відбувається восени з листям?
Як називається це явище?
Назвіть осінні місяці.
. Физкультминутка:
Вітер тихо клен качає, Вправо-вліво нахиляє. Раз - нахил, два - нахил, Зашумів листвою клен.
. Робота по темі уроку
- Що ви можете розповісти про властивості паперу?
Бесіда Як працювати з клеєм і пензлем.
Виконання завдань по розривання аркуша паперу по лінії згину і без неї.
Тренувальні вправи по Обривання паперу.
Розбір поняття аплікація з Обривність паперу.
(Якщо відірвати від аркуша кольорового паперу невеликі шматочки і наклеїти їх на білий або кольоровий картон, вийде аплікація).
Папір - це непрозорий матеріал. Її можна згинати, різати, м'яти. Вона добре горить. Папір вбирає воду.
Діти спочатку розривають папір по лінії згину, потім обривають папір пальцями.
Подумайте, з чого потрібно почати роботу?
Що ми зобразимо спочатку? (стовбур.) Потім? (гілки дерева.) Потім? (листя.)
. Практична робота.
Виконання вироби за інструкцією і показу прийомів роботи. Учитель пояснює, що необхідно заповнити вільні місця всередині контуру в ілюстрації-заготівлі обірваними шматочками зеленою, жовтою і помаранчевою паперу. Практична робота виконується під тиху, релаксаційну музику
. Підведення підсумків
Який продукт ви зробили на уроці?
Які матеріали використовували?
Який прийом при роботі з папером використовували?
Молодці, все впоралися із завданням!
Додаток 9
Тема: Бесіда про творчість І.Левітана, малювання по картині «Весна - велика вода»
Мета: Ознайомити дітей з індивідуальною манерою творчості художника І. Левітана.
Завдання:
Освітні: розвивати у дітей творчу уяву, розвивати у дітей здібності до малювання, розвивати допитливість, уяву, творче, технічне і художня мислення, вміння дотримуватися усним інструкціям; Розвивати художній смак. Вчити визначати форми зображуваних предметів і правильно передавати просторові явища.
Корекційно-розвиваючі: Коригувати і розвивати дрібну моторику кистей рук (формувати ручну вмілість, домірність рухів) корекція і розвиток усного мовлення учнів; Корекція і розвиток уваги, мислення.
Виховні: Виховувати любов до близьких людей, розвивати здатність бачити красу природи. Виховувати у хлопців почуття акуратності і ощадливості під час виконання роботи. Виховувати почуття акуратності і дбайливого ставлення до природи.
Обладнання: репродукція картини Левітана «Весна - велика вода», фарби, пензлики, баночки з водою, альбоми.
Хід уроку:
Організаційний момент
У: Зійшлися якось разом чотирьох чарівника - живописця, та й засперечалися: хто з них краще малює? Сперечалися-сперечалися і порішили в судді вибрати Красне Сонечко. Погодилося Сонечко бути суддею. Взялися живописці за справу.
Хто ці чарівники-живопи...