#39;я Левонтьевих?
В якому будинку жили Левонтьеви?
Чому ж Вітя все - таки хо дил до них?
Коментар вчителя:
Зазначимо іронічний тон цього опису: В«нічого-то йому не заважало дивитися на світ білийВ» - насправді це означає крайню бідність; пічка, про яку зазвичай пишуть шанобливо, як про центр сільського будинку, В« розчепірилася посеред хати В»- слово явно нешанобливе.
Чому Левонтьеви так погано жили?
Що за людина був Левонтій?
Що приваблювало героя в сім'ї Левонтьевих?
Чому бабуся забороняла онукові ходити до Левонтьевим?
Яку роль у композиції оповідання грає опис сім'ї?
Домашнє завдання
. Переказати один з епізодів оповідання (за вибором). p align="justify">. Скласти по тексту розповіді невеликий словник місцевих В«сибірськихВ», діалектних слів. p align="justify"> Урок 4.
Тема: Моральні проблеми оповідання В. П. Астаф'єва В«Кінь з рожевою гривоюВ»
Цілі уроку: постановка моральних питань: чесність, доброта, борг; спробувати викликати в учнів відгук на ці питання.
Методичні прийоми: бесіда з питань, переказ епізодів, виразне читання, аналіз тексту, опис малюнка.
Хід уроку. Слово вчителя
Основна тема багатьох оповідань Астаф'єва - тема дорослішання, становлення особистості людини. Письменник показує, як один, здавалося б, незначний випадок може вплинути на все життя людини, що робить людину старше, змінює його. Випадок, описаний в оповіданні, саме з таких .. Бесіда з питань
Що є зав'язкою оповідання?
Виповнилася чи мрія хлопчика - отримати В«пряник конемВ»?
Здавалося б, щасливе завершення історії. Але якою ціною дістався хлопчикові цей кінь? Чому через багато років, після багатьох подій, автор пише: В«А я все не можу забути бабусиної пряника - того чудового коня з рожевою гривоюВ»? Спробуємо відповісти на ці питання слідом за автором. p align="justify"> Яким чином герой сподівається здійснити свою мрію?
Які важливі деталі ви відзначили в описі дороги на увал?
Коментар вчителя: Битий посуд не тільки ознака бідності, а ознака ставлення до речей, до праці взагалі. Такі люди й самі не люблять працювати, і не цінують чужу працю. Звернемо увагу, з якою посудиною йде за суницею герой-оповідач: В«Я брав старанно і скоро покрив дно акуратненько туескеВ». У цій сім'ї знають ціну праці. p align="justify"> Як поводяться по дорозі сусідські хлопці?
Переказ епізоду з використанням опорних слів - дієслів.
В«Левонтьевскіе орли кидали один в одного посудом, борсал...