Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





но лити воду?

Як правильно направляти струмінь?

Чому не можна лити воду під самий корінь?

. Діти під керівництвом вихователя відбирають в куточку природи рослини, які необхідно полити, і поливають їх. p align="justify"> Мавпочка В«підходитьВ» до кожної дитини і задає питання:

Як дізнався, що треба полити?

Куди більше лити воду?

Скільки води потрібно?

Бесіда В«Як зимують дикі звіріВ» (варіант 1)

Цілі

Формувати уявлення про те, що дикі тварини пристосовуються до змін погодних умов.

Закріпити уявлення про те, що у кожного часу року свої особливості і як дикі звірі пристосовуються до життя в зимових умовах.

Розвивати доказову мова.

Матеріал. Іл. 2 і 3 (динамічні моделі пристосування звірів до зими). ​​p align="justify"> Попередня робота. Розгляд картин на дану тему. Читання (В. Зотов В«Лісова мозаїкаВ»). p align="justify"> Хід заняття

До групи входить засмучений Буратіно, вітається з усіма. Вихователь запитує, чим він засмучений. Буратіно розповідає про те, що не впізнає знайомі місця: все змінилося навколо, та й знайомих тварин у лісі не зустрів - тихо там, чи не л і поговорити. В«Навіть коли до вас йшов, не побачив ні трави, ні листя на деревахВ». p align="justify"> Хлопці разом з вихователем пояснюють, чому це сталося (стало холодно, сонечко рідше світить, дерева приготувалися до зими - листя скинули, та й сніг випав і сховав травичку). Потім вихователь пропонує хлопцям і Буратіно пограти. p align="justify">. Вихователь виставляє динамічну модель (илл. 2), на якій намальована барліг. Діти розглядають картину і пояснюють, що на ній зображена барліг ведмедя. Буратіно не вірить їх розповідей, оскільки бачить тільки сніговий замет. p align="justify"> Вихователь. Який ти недовірливий, Буратіно. Ну що ж, доведеться тобі довести. І сделалаи це ми разом з хлопцями за допомогою нашої чарівної картини. (Відкриває клапан динамічної моделі.) Тільки зробимо це тихесенько, щоб не розбудити Михайло Івановича. p align="justify"> Буратіно дуже здивований - дійсно, в барлозі, під снігом, міцно спить ведмідь.

Буратіно. А хто ще ховається в зимовому лісі? Я там був на прогулянці, але щось нікого не бачив. p align="justify"> (Вихователь виставляє другу динамічну модель - іл. 3.)

Вихователь. Як ви думаєте, хлопці, чи є на цій картині хто-небудь живий? Що нам може про це підказати? (Сліди на снігу.) p align="justify"> Діти висловлюють свої припущення.

Буратіно. Нікого там немає. Голе дерево. p align="justify"> Вихователь. Ні, Буратіно, ти помиляєшся. Діти, як ви думаєте, хто живе в дуплі цього дерева? (Відкриває клапан динамічної моделі.) Діти розглядають сховалася там білку. p align="justify"> Вихователь. Чому білка сховалася в дуплі? p align="justify"> Діти пояснюють, що з настанням холодів білка зробила запаси в коморах і тепер може спокійно зимувати у себе в будиночку. Але білка взимку не спить. Вона поміняла колір шкурки, і він став такою ж, як стовбур дерева. Це захищає її від ворогів. І якщо їй потрібно буде збігати в комору за запасами, її навіть не буде видно. p align="justify"> Вихователь. Хлопці, як видумаєте, чи може на цій картині хто-небудь ще ховатися? Як ми можемо це дізнатися? p align="justify"> Діти розглядають картину і знаходять на ній сліди лісової мишки. Буратіно не вірить, що в зимовому лісі на картині є мишка, бо він її не бачить. Тоді вихователь разом з дітьми відкриває другий клапан динамічної моделі і показує дітям мишачу нору. Діти розглядають зображення і пояснюють, чим харчуються миші взимку. p align="justify"> Буратіно. Здорово! А я й не здогадувався. Може, під пеньком теж хтось сховався? (Підходить до картини і відкриває останній клапан.) Ой, тут хтось колючий! p align="justify"> Діти. Це їжачок. p align="justify"> Буратіно разом з дітьми розглядають сплячого їжачка. Вихователь запитує дітей, чим харчується їжачок. Діти пояснюють, що їжа їжачка - це ящірки, змії, жуки. Взимку комах немає, тому взимку їжачок міцно спить. Буратіно дякує хлопцям за цікаві розповіді. Тепер він точно знає, куди поділися його знайомі звірі. Він буде чекати зустрічі з ними навесні. p align="justify"> Бесіда В«Як зимують дикі звіріВ» (варіант 2)

Цілі

Формувати уявлення про те, що дикі тварини пристосовуються до змін погодних умов.

Закріпити уявлення про те, що у кожного часу року свої особливості і як дикі звірі пристосовуються до життя в зимових умовах

Розвивати доказову мова, логічне мислення, уяву.

Матеріал. Моделі В«Як зимують дикі звірі...


Назад | сторінка 4 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Психологічний портрет героя. Буратіно
  • Реферат на тему: Порівняльний аналіз "Піноккіо" К. Коллоді і "Золотий ключик, ...
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Чому діти люблять шкідливу їжу і навіщо потрібна корисна їжа
  • Реферат на тему: Обдаровані діти і особливості педагогічної роботи з ними