дах уроків або його етапів. По-перше, як ілюстративний матеріал при викладі нової теми. По-друге, як повторно-узагальнюючий матеріал при підготовці до самостійного або контрольної роботі. По-третє, як матеріал для самостійного вибіркового повторення учнів. Презентацію можна використовувати при усному опитуванні учнів на початку або в кінці уроку.  
 Учитель визначає обсяг матеріалу (кількість слайдів), які необхідно використовувати на даному уроці. Учитель у відповідності зі своїми завданнями може додати або видалити які-небудь об'єкти або слайди, створити і доповнити новими. Учитель може самостійно створити презентацію у разі потреби. p> Електронні презентації можна розглядати як дидактичний засіб навчання, а мультимедійний проектор або інтерактивну дошку - технічні засоби, дозволяють демонструвати презентації в класі. Електронну презентацію можна віднести до електронних навчальних посібників, але тільки із застереженням: електронні навчальні посібники розглядаються як самостійні засоби навчання, а презентація - допоміжне, використовуване вчителем на уроці і яка потребує його коментарів і доповнень. Під електронної презентацією потрібно розуміти логічно пов'язану послідовність слайдів, об'єднану однією тематикою і загальними принципами оформлення. 
  Створення і застосування на уроці електронних презентацій на сьогоднішній день вельми актуально, як і розробка загальних методичних принципів для них. p> У Як приклад візьмемо урок інформатики в 7 класі з теми В«Системи числення В». 
 
II. Авторська розробка уроку з інформатики В«Системи численняВ»
 
 Перше заняття з 7-х навчальних годин. 
   Цілі уроку:  
  1.  Дидактична  - придбання нових знань з теми В«Системи численняВ», формування спеціальних умінь і навичок з даної теми. 
  2.  Розвиваюча  - вчити виділяти головне; розвивати мислення учнів за допомогою аналізу, порівняння та узагальнення досліджуваного матеріалу; сприяти розвитку мови, логічного мислення учнів; виробляти практичні вміння та навички роботи з інтерактивною дошкою. 
  3.  Виховна  - формувати інтерес до предмета, почуття відповідальності, ділові якості учнів. Виховувати інтерес до історичних відомостей. p>  Завдання уроку:  
  1. Відпрацювати практичні навички переведення чисел з будь-якої системи числення в десяткову систему числення і назад. 
  2. Активізувати пізнавальну і творчу активність учнів. 
  3. Перевірити набуті навички, за допомогою моніторингу отриманих знань. 
   План уроку:  
  1. Організаційний момент. 
  2. Актуалізація раніше отриманих знань. 
  3. Пояснення нового матеріалу 
  3.1 Представлення числової інформації за допомогою систем числення 
  3.2 Позиційні і непозиційної системи числення. 
  3.3 Переклад чисел з десяткової системи числення в систему числення з іншою основою. 
  3.4 Переклад чисел в десяткову систему числення з системи числення з іншою основою. 
				
				
				
				
			  4. Моніторинг отриманих знань. p> 5. Підведення підсумків уроку. 
  6. Домашнє завдання 
   Обладнання:  
  1. ПК, мультимедійний проектор та інтерактивна дошка. 
   Програмне забезпечення:  
  1. ОС Windows 
  2. QuickTime-плеєр ( вільне програмне забезпечення). 
  3. Презентація "Системи числення". p>  Основні методичні особливості заняття:  
  1. Поєднання колективної та індивідуальної роботи учнів. p> 2. Диференційоване керівництво вчителя роботою учнів. 
  3. Реалізація принципу самостійності учнів у навчанні. 
  4. Застосування інноваційних методів навчання. 
   Хід уроку  
   I.  Організаційний момент, цільові установки. Перевірити готовність класу до уроку. Сказати про порядок і послідовності роботи на уроці. 1хв 
  Завдання уроку: 
  В· Придбати теоретичні знання з даної теми. p> В· Отримати практичні навички перекладу чисел. p> Що необхідно для цього зробити : 
  В· Повернутися до раніше вивченого матеріалу. p> В· Бути активними на уроці. p> В· Де потрібно - проявіть самостійність, де потрібно - проявіть колективізм. (Див. презентацію) 
   II.  Актуалізація знань. p> Як ви вже знаєте, поняття інформації є центральним в інформатиці та особливу роль відіграє спосіб її подання. Познайомившись з історією інформатики, ви з'ясували, що людина издревне займався обробкою інформації, найважливішим видом який є обчислення. Для того, щоб відповісти зараз на моє запитання вам необхідно згадати попередній урок і приготувати першої рахункове засіб використовуване людиною! Яке це засіб? (Рука) см. презентацію 
   Питання:  Хлопці вирішите приклад: 1 +1 =? (См презентацію) 
   Відповідь: 2 . - Правильно! p> Але сьогодні на уроці ми дізнаємося, що так буває не завжди. (див. презентацію) Для...