Давайте навчимося записувати цифру 8.
Учитель демонструє правильне (каліграфічне) написання цифри 8 - Скільки елементів використовується в записі цифри 8?
Які це елементи?
Покажіть ці елементи.
Обведіть перший елемент, другий, разом.
Обведіть цифру за трафаретом пальцем, в повітрі, в зошиті. Пропишіть цифру 8 до кінця рядка.
Діти пропонують свої відповіді.
Діти виконують малюнки в робочому зошиті.
Число позначає кількість (скільки) предметів, цифра - знак, з допомогою якого записують кількість предметів.
2
Два овалу
Діти діють відповідно з інструкцією.
8. Домашнє завдання. br/>
- Вдома ви потренуєтеся красиво писати цифру 8 у своїх робочих зошитах.
( Домашнє завдання диференційовано: одним - треба прописати цифру 8 за зразком весь рядок, іншим - по точках, третім - дописати відсутні елементи цифри).
9. Підведення підсумків уроку. /Td>
- З яким новим числом ми сьогодні познайомилися?
За допомогою якої цифри записують число 8?
Чим відрізняється "цифра 8" від "числа 8"? /Td>
- Ми познайомилися з числом 8.
Число 8 - позначає скільки предметів, а цифра 8 - допомагає нам записати цю кількість. /Td>
Тема: Склад числа 7
Мета: Ознайомити учнів з складом числа 7.
Завдання:
1. Освітня: вчити розкладати числа на доданки, продовжити формувати навички рахунку.
2. Корекційно-розвиваюча:
продовжити формувати вміння працювати за зразком і орієнтуватися в зошиті;
розвивати і коригувати динамічність сприйняття на основі вправ у впізнавання і розрізненні.
розвивати і коригувати аналітико-синтетичну діяльність через виконання завдань та інструкцій, рішення завдань.
3. Виховна: виховувати акуратність, посидючість.
Обладнання:
вчителя - картка з цифрою 7, предметні картинки, будиночки на склад чисел, геометричний матеріал.
учнів - щитки з цифрами, геометричний матеріал, кольорові олівці.
Хід уроку. /Span>
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
-Продзвенів дзвінок на урок. Зараз за рахунком другий урок - урок математики,
Перевірте, як приготувалися до уроку.
На парті - підручник математики, зошит у клітинку, геометричні фігури, щитки, ручка, олівець, кольорові олівці. /Td>
Учні перевіряють готовність до уроку.
2. Усний рахунок
-Порахуйте від 1 до 7. ( Рахунок ланцюжком )
Приготуйте щитки. Граємо в мовчанку. Показуємо тільки відповідь. p> Покажіть число, наступне за числом 5, попереднє числа 3, що стоїть перед 4, після 2, між 3 і 5, після 6.
Діти діють відповідно з інструкцією вчителя.
3. Актуалізація знань до вивчення нового матеріалу. <В
. - Скажіть, з яким новим числом ви познайомилися на минулих уроках? - Покажіть цифру за допомогою якої записують це число. p> Що буває по сім?
Кому сім років?
Які ви знаєте казки, де сім героїв?
Порахуйте предмети на дошці зліва і справа. Де більше? Чому? ( На дошці 4птіци ліворуч і 3 праворуч)
Як зробити так, щоб предметів в правому і лівому стовпчиках стало однаково? /Td>
-Числом 7.
Сім днів тижня, сім кольорів веселки.
Семеро козенят, сім гномів.
4 і 3
Зліва більше
З першого стовпчика перемістити в правий 1 птицю. /Td>
4. Повідомлення теми уроку. p> Зорова гімнастика
-Сьогодні на уроці ми продовжимо пізнавати нове про цифру і числі сім.
Ми сьогодні дізнаємося, з яких чисел може складатися число 7. /Td>
5. Повідомлення нових знань. br/>В
Візьміть геометричні фігури, Які геометричні фігури ви знаєте?
Покладіть перед собою 7 кіл в один ряд . (Учитель виконує те ж на дошці, інші фігури діти прибирають).
Розкладіть квадрати в два стовпчики так, щоб в 1 стовпчику було 4 кола, а в 2 - 3 кола.
Скільки всього кіл використовували?
Значить число 7 може складатися з яких двох чисел)?
Покладіть знову 7 кіл в один ряд.
...