"> .4 Типи завдань
· Завдання на узгодження
· розпізнавання;
· вибір;
· узгодження;
· сортування;
· розташування
1.5 Приклади завдань
Прочитайте пропозиції і вкажіть різні значення іменника «земля»
. Земля рухається навколо Сонця.
. Після багатьох днів плавання матрос побачив землю
. Обробка землі забезпечує високі врожаї.
. За тим лісом тягнутися занедбані землі.
Прочитайте словосполучення і вкажіть а яких з них прикметники вжиті у прямому, а в яких в переносному значенні.
) Залізна дисципліна, залізна руда, залізна стружка, залізне здоров'я, залізний характер.
) Свіжа думка, свіжі фарби, свіжі новини, свіжі сили, свіжі фрукти, свіжий номер газети
) Золоте кільце, золоте серце, золоті дні дитинства, золоті руки, золоті слова
Розділ 2. Типи уроків з навчання лексиці (плани уроків)
Припустимо ми хочемо урок провести по темі Канцелярські товари та ввести певну кількість лексики на цьому уроці перед собою вчитель РСІ ставить кілька взаємопов'язаних завдань.
. Визначити мету і найменування уроку (це урок навчальний або урок повторення).
. Визначити тему уроку щоб вона розширювала вже вивчений матеріал і спиралася на знання отримані учнями раніше
. Провести семантизацію і розбиття по групах лексики відповідно до теми за критеріями
. Підібрати вправи відповідно до рівня знань класу на відпрацювання нової лексики з урахуванням повторення вже вивченого раніше матеріалу.
. Підібрати вправи для відпрацювання цього матеріалу самостійно
План уроку на тему Канцелярські товари.
Мета: Вивчити основну лексику по темі: Канцелярські товари
Лексика:
Іменники: ручка, олівець, лінійка, циркуль, замазка, ластик, ножиці, точилка
Дієслова: різати, креслити, писати, малювати, точити, замазати, прати
Прикметники (причастя): окреслений, списаний, змальовані
Словосполучення: Різати ножицями, Точити олівець прати гумкою
Хід уроку:
) Візуально наочно показати що означає кожне слово означає окремо (і іменники і дієслова).
) Відпрацювати вимова даних слів читаючи текст з цими словами. (Два рази)
) Попросити їх записати під диктовку
) Прочитати то що у них вийшло
) Розібрати помилки
) Поставити в якості домашнього завдання вивчити нову лексику і зробити вправи на їх відпрацювання
Розділ 3. ІКТ в РСІ
Пропоную ввести медіа курс в навчання РСІ для поліпшення сприйняття нової лексики і полегшення асоціативного мислення учнів. У цьому полягає концепція. «Слово? Предмет? Образ? Дія».