Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Педагогічні умови розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку

Реферат Педагогічні умови розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку





що я не витримала і припливла до вас ». Далі Русалка бере участь у колективному оповіданні про підводному царстві і жалкує, що її подружки-русалочки не чули про те, як діти красиво розповідали про їх морському домі. Русалка пропонує дітям відобразити все розказане ними в малюнку.

У розмові з дітьми вихователь і Русалка уточнюють задуми дітей. У процесі виконання малюнків питаннями і порадами вони підводять дітей до більш повного втілення задумів.

Конспект заняття з образотворчої діяльності на тему: «Допоможіть бабусі згадати казки».

Мета: стимулювати творчу діяльність дітей старшого дошкільного віку.

Хід заняття.

До групи входить бабуся, одягнена в російську сарафан, на голові кокошник. Вона розповідає уривки з різних знайомих дітям казок, а вихованці називають їх.

Наприклад, бабуся питає: «Терем-теремок? Хто в теремі живе? ». Відгадайте, діти, з якої це казки ». «Теремок» відповідають діти і т.д. в розмові з'ясовується, що бабуся переплутала казки: «Ох, стара я стала; все забуваю. Вчора прийшла в середню групу і хлопцям загадала загадки, а потім хотіла казку розповісти. Вони зраділи, чекають, а у мене, старої, всі казки в голові переплуталися - жодної не пам'ятаю. Ось я і прийшла до вас за допомогою. Ви - найбільші хлопці в дитячому саду і казок багато знаєте. Завтра мені знову до малюків йти. Загадки-то я ще пам'ятаю, а казки щось забула - що я їм розповім? Давайте зараз посидимо рядком да поговоримо ладком, може, щось та придумаємо ». (Радиться з дітьми, підводить їх до постановки задачі, або сааме пропонує виконати малюнки на теми казок).

«Придумали, придумали, бабуся, як Вам допомогти. Щоб веселіше і цікавіше було, ми вам загадки загадаємо, та не прості, а малюнки-загадки. Ми намалюємо різні казки, але не скажемо, які, а ви розгадайте. Відразу згадайте всі казки »- пропонують діти. «Дізнаєтеся, ми будемо малювати так, щоб вам все було зрозуміло» - обіцяють діти. «Щоб малюнок був зрозумілий, з чого треба почати? (З головного). А як дізнатися, що найголовніше?- Запитує вихователь дітей. Бачиш, бабуся, у нас діти знають, як зробити малюнок зрозумілим ».

Далі вихователь нагадує: «Не забудьте, що малювати треба різні казки, щоб бабуся могла згадати багато казок. Малюйте так, щоб бабуся відразу здогадалася, яка це казка. Наші малюнки-загадки ми їй подаруємо, нехай вона малюкам не тільки розповість казку, але і картинки покаже. Треба, щоб і малюкам все було зрозуміло. Не забудьте, як треба малювати олівцями, а як фарбами ».

Наприкінці діти дарують бабусі малюнки, щоб вона показала їх дітям середньої групи і малюкам.

Малювання на тему: «Казковий палац».

Програмне зміст: Вчити дітей створювати казкові образи, малюючи основу будівлі і придумуючи прикрашають деталі. Вчити робити начерк простим олівцем, а потім оформляти зображення в кольорі. Розвивати уяву, творчість.

Мета: Визначити рівень розвитку творчих здібностей дітей на занятті з малювання.

Методика проведення занять. Поговорити з дітьми про те, які бувають казкові палаци. Які казки читали, де зустрічається опис казкових палаців. Які фільми і мультфільми вони бачили з зображенням казкових палаців.

Назад | сторінка 42 з 45 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Вплив казки на вдосконалення словесно-логічного мислення у дітей старшого д ...
  • Реферат на тему: Формування моральних якостей у дітей молодшого дошкільного віку за допомого ...
  • Реферат на тему: Особливості сприйняття казки дітьми дошкільного віку
  • Реферат на тему: Заняття ліпленням як засіб розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкі ...
  • Реферат на тему: Розвиток художньо-творчих здібностей у дітей дошкільного віку на заняття з ...