y"> Які бувають казкові палаци, як вони прикрашені гратами, балконами, різними колонами; підкреслити можливість незвичайної форми вікон, колон, дверей, красивих куполоподібних дахів. Потім запропонувати дітям придумати, який палац вони хочуть намалювати, зробити начерк простим олівцем. Малювати олівцем тільки головне, деталі не робити, запропонувати розфарбувати палац.
Матеріал: Папір білий трохи більше звичайного листа, фарби, фарби гуаш, простий олівець.
Попередня робота: Читання казок, розгляд ілюстрацій, перегляд діафільмів і мультфільмів.
Ліплення за задумом.
Програмне зміст: Самостійно намічати зміст ліплення. Використовувати відомі дітям способи ліплення і послідовність виконання фігури. Розвивати творчість.
Хід заняття: За день - два до заняття запропонувати дітям подумати і вибрати вміст для ліплення, розглянути картинки в книгах, іграшки.
Нагадати деякі способи ліплення. Всі роботи розглянути, запропонувати дітям вибрати найцікавіші, пояснити свій вибір.
Мета: Визначити рівень розвитку творчих здібностей дітей на занятті з ліплення.
Попередня робота: Бесіди, екскурсії, читання літератури, перегляд діафільмів, слайдів про природу, про місто, про дітей, про тварин, про транспорт.
Матеріал: Глина, пластилін.
Малювання за задумом.
Програмне зміст: Продумати зміст малюнка, характер дійових осіб. Розвивати уяву.
Хід заняття: За день - два до заняття запропонувати подумати і вибрати зміст малюнка. Нагадати, як багато цікавого діти бачать навколо. Все це можна намалювати. Підказати послідовність зображення і прийоми роботи.
Мета: Визначити рівень розвитку творчих здібностей дітей на занятті з малювання.
Попередня робота: Бесіди, екскурсії, читання літератури, перегляд діафільмів, слайдів про природу, про місто, про дітей, про тварин і т.д.
Матеріал: Фарби, гуаш, олівці, папір.
Малювання
Заняття: «Березовий гай восени»
Матеріал: господарська свічка, акварель.
Мета: Закріпити знання дітей про пори року. Ввести поняття: теплі і холодні кольори, пейзаж. Знайомство з новим матеріалом - віск, воскова свічка, і його властивостями.
Завдання: Вчити дітей користуватися пензлем і акварельного фарбою в поєднанні з восковим матеріалом. Тонувати весь лист цілком.
Хід заняття:
Показати дітям картину (або фотографію кольорову) із зображеною на ній березовим гаєм восени. Запитати: який час року зображено на картині? Чому діти думають, що на картині зображена осінь? Який час року зараз? Прочитати вірш Г. Новицької « Тиша » (Ушакова стор 59 зан. 4). Сказати: «Осінь дуже красиве час року, у осені є свої фарби». Показати вирізані з кольорового паперу листочки червоного, оранжевого, жовтого, коричневого кольору. Сказати що це теплі кольори осені. Запитати, що буває такого кольору ще? (По кожному кольору окремо). Як цей колір називається? Якщо покласти ці кольори поруч, то вийде щось схоже на вогонь або багаття - гарячий, гарячий, тому ці кольори називають теплими кольора...