та сім'ї з формування здоров'я дітей. У нашому д/саду проведення таких свят стало традицією. Ось як я проводила один з них у старшій групі:
Фізкультурний дозвілля Прощання з осінню .
Мета.
Закріпити отримані навички та вміння в різних видах ходьби і бігу. Продовжувати вчити реагувати на сигнал.
Удосконалювати вміння діяти спільно.
Розвивати творчу активність дітей.
Матеріал. Штучні ялинки, шишки, гриби, осіннє листя. Вирізані з паперу ведмежі сліди raquo ;. Костюм ведмедиці (маска, спідниця, фартух). Декорація або макет барлогу. Миски і ложки для ведмедиці і для кожної дитини.
Хід заняття.
Педагог. Сьогодні ми відправимося в осінній ліс, помилуємося його красою, попрощаємося з осінню. Але спочатку нам потрібно тепліше одягнутися. Діти будуються в шеренгу або встають парами і проходять в ту частину залу, де розставлені штучні ялинки.
Педагог. Ось ми і в лісі. Який свіже повітря! Зробимо глибокий вдих носом, затримаємо подих, видих. Як добре дихається в лісі! (Діти йдуть по колу і виконують дихальну гімнастику.) Ось вузька стежка, по ній потрібно йти один за одним. (Проходять одне коло.) Обережно йдіть, тут ростуть колючки, і білочки шишок накидали. (Ходьба на носочках.) Ми з вами опинилися в лісовій гущавині. Як низько схилилися гілки дерев. Щоб пройти, їх треба розсовувати руками. Пригніться. (Діти йдуть, злегка нахилившись вперед, розводячи руки в сторони.) Скоро стемніє. Потрібно поквапитися. Побігли! (Ходьба з переходом на біг) Зупинимося, передохнем, помилуємося на високі сосни! (Діти зупиняються і дивляться вгору.) Спробуйте руками дістати гілки сосен. (Ходьба з підстрибування.) Попереду галявина. (Спокійна ходьба). На ній росте висока трава. Ой, що за шерех у траві? (Присідання з поворотом в сторону.) Це хитра осінь-лисиця. Педагог розповідає, що золотистий, рудий наряд лисиці схожий на осіннє листя. Показує особливості ходи лисиці і пропонує дітям під музику так само порухатися по залу. (Звучить музика В. Тшшчеевой Осінь бродить по лісах .)
Педагог. Чим же осіннє листя відрізняються від літніх? (Відповіді дітей.) Давайте нахилимося і вдихнемо їх аромат. (Вдих носом, затримка дихання, видих.) А чим ще пахне осінь? (Мокрої землею, ягодами, грибами.) Які тварини роблять запаси на зиму? (Відповіді дітей.) Проводиться пісня-гра Білочки raquo ;. Діти самостійно діляться на дві групи: дерева беруть в руки листя, а білочки сідають під деревами .
Дерева (співають). Листя падають, осінь прийшла.
Руді білочки, як у вас справи?
Білочки (співають).
Багато ягід є у нас і грибів великий запас (2раза).
Дерева (співають). Листя падають, осінь прийшла.
Руді білочки, як у вас справи?
Білочки (співають).
Лістьєв повне дупло - буде Білочкам тепло (2 рази). Дерева (співають). Листя падають, осінь прийшла.
Руді білочки, як у вас справи?
Білочки (співають).
Шубки сірі свої одягаємо для зими (2 рази).
Педагог. Багатьох лісових мешканців можна дізнатися по слідах. Ці, маленькі, напевно, сліди зайця, а от великі, схожі на листя. Давайте підемо по слідах і дізнаємося, чиї вони?
Діти підходять до барлозі raquo ;. Чується рев, і з'являється ведмедиця raquo ;. (Мама одного з дітей виконує цю роль, одягає маску, спідницю і фартух.)
Ведмедиця. Нарешті я вас знайшла, мої милі, дорогі ведмежата. Педагог пропонує дітям уявити, що вони ведмежата, і пограти з ведмедицею raquo ;. Виносить тацю з чашками і ложками.
Ведмедиця (бере велику чашку з ложкою). На галявинці ведмежата розігралися в хованки і розбіглися хто куди. Нікого не знайти. (Діти бігають, стрибають, а після слів Нікого не знайти ховаються.) Але я схитрувала і смачної каші наварила. Поставлю чашку на пеньок, поруч - липовий медок. (Діти вибігають, кожен бере чашку і ложку і їдять .)
Ведмежата прибігли, ложки швидко застукали: Стук, чок, стук-цок-цок ... З'їли кашу і медок! Ведмедиця ховається в барлозі.
Звучить музика, діти виходять із залу.
Додаток 3
Заповіді для вихователя
Ніколи не робіть виховних у поганому настрої.
Ясно визначте, чого Ви хочете від дитини і поясніть це йому, а також з'ясуєте, що він думає з цього приводу.
Надайте дитині самостійність, виховуйте, але не контролюйте кожен його крок.