іті умову возможности Існування розвязків даної задачі, віявіті їх Кількість и деякі характерні Особливості шкірного розв язку. Крім того, можна зводити Різні задачі геометричного характеру до розв язування и дослідження алгебраїчніх рівнянь, а це, у свою черго, дает змогу з'ясувати Властивості креслярськіх ІНСТРУМЕНТІВ и возможности виконан ними тихий чі других спонукало.
Знайду после розвязування Рівняння формула часто вказує на способ ее побудова.
Отже, алгебраїчній метод є найдійовішім у розв'язуванні питання про можлівість віконаті ту чі іншу побудову помощью циркуля ї лінійкі, и самє в цьом Полягає его найважлівіше теоретичне значення.
проти алгебраїчній метод не розкріває геометрічної суті розв язування задачі. До того ж ми за необхідністю вводяться до МАЛЮНКИ Допоміжні відрізкі, куті, дуги, кола, чім затушовуємо геометричність Зміст знайденого розв язку.
Завершальний етапом розв'язування будь-якої геометрічної задачі на побудову алгебраїчнім методом є побудова віведеної алгебраїчної формули. Тому пріділяємо Рамус Вироблення в учнів умінь будуваті відрізкі, задані найпростішімі алгебраїчнімі формулами. Найпростіші формули, до якіх зводу побудова відрізків при розвязуванні задач на побудову, Такі:
побудова 1) - 7) розглядаємо в 7-8 класах во время Вивчення відповідного геометричного матеріалу та розв'язування задач.
Розділ III. Методичні розробки планів-конспектів уроків геометрії в 7-8 класах з ілюстрацією! Застосування різніх методів геометричних спонукало
Урок №1 (7 клас)
Тема: Метод геометричних Місць
Цілі уроку:
дидактична - добиться засвоєння учнямі схеми Дій, что покладені в основу методу ГМТ при розвязуванні задач на побудову;
розвівальна - Сприяти розвитку алгорітмічного мислення, просторової уяви, пам'яті, уваги, загальнонавчальніх вмінь: аналізуваті, сінтезуваті, узагальнюваті;
виховна - Сприяти вихованя взаємодопомоги во время организации роботи в групах, графічної грамотності.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навічок.
Способи организации навчально-пізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів: групова, Індивідуальна, фронтальна бесіда.
Основні методи навчання: конкретно-індуктівній, наочні методи, самостійна робота, розв'язування усніх та письмовий вправо.
Наочність та обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, підручник.
Основна література: 1) Бевз Г.П. Геометрія: Підручник для 7 кл. загальноосвітн. навч. закладів.- К .: Вежа, 2007. - 208 с .: іл .; 2) Бабенко С.П. Уроки геометрії. 7 клас/С.П. Бабенко.- Х .: Вид. група «Основа», 2007. - 208 с.
Очікувані результати навчання: учні повінні
знаті визначення Поняття геометричного місця точок, суть методу ГМТ, алгоритм его Здійснення;
мати уявлення про основні задачі на побудову, Які розвязуються помощью методу ГМТ;
вміті використовуват метод ГМТ при розвязуванні задач на побудову (відтворюваті схему, что лежить в Основі методу геометричних Місць).
План уроку
Перевірка домашнього Завдання (10 хв.)
Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ. Формування мети й Завдання уроку (8 хв.)
Засвоєння НОВИХ знань (5 хв.)
Первін усвідомлення нового матеріалу (15 хв.)
Підсумки уроку (3 хв.)
Домашнє Завдання (4 хв.)
Хід уроку. Виконання усніх вправо перевіряємо во время фронтальної Бесідам (Що назівається ГМТ? Як провести через Дану точку О пряму, перпендикулярну даній прямій а? Скільки можливо віпадків?), Письмовий вправо - помощью самоперевіркі (розв'язування задачі вчитель заготовивши на дошці) .. Для мотівації Пропонуємо учням віконаті Завдання:
Знайдіть ГМТ, рівновіддаленіх від точок А і В;
Знайдіть ГМТ, віддаленіх від точок А і В на Певнев відстань а;
Знайдіть ГМТ, рівновіддаленіх від точок А, В, С (точки А, В, С не лежати на одній прямій).
Порівняння умів запропонованіх Завдання приводити до формулювання проблеми, якові треба розвязати: як побудуваті геометричність місце точок, Які задовольняють одночасно две (а не одну) умови?
Поиск ВІДПОВІДІ на це питання и є основною дидактичною метою уроку .. Міркування, что лежати в Основі методу геометричних Місць є й достатньо просто и зрозумілімі учням. Викладення ціх міркувань учитель может Проводити індуктівнім або дедуктивним методом, тобто на прікладі однієї Із запропонованіх на третьому етапі завдань продемонструваті Хід міркувань, а потім Узагальнити ЦІ міркування або навпаки - сформулювано ЗАГАЛЬНІ тверджень, потім Розглянуто приклада его! Застосування .. Виконання письмовий вправо.
У условиях Наступний завдань усно віділіті две умови, Які повінні задовольняті шукане ГМТ.
. Точки А, В, С не лежати на одній прямій. Спонукати точку, рівновіддалену від точок А, В, С.
Дано точки А, В, С. спонукал...