айрізноманітніші засоби і форми роботи для вдосконалення російської мови учнів в умовах природної комунікації, так як при проведенні занять у позаурочний час створюються реальні ситуації спілкування, повніше розкриваються творчі можливості дітей. p> Під час групової роботи вчитель виконує різноманітні функції: контролює хід роботи в групах, відповідає на запитання, регулює суперечки, порядок роботи і у випадку крайньої необхідності надає допомогу окремим учням або групі в цілому.
При правильній організації гуртка можливі позитивні результати, в тому числі з'явиться зацікавленість у предметі, любов до літератури, відкриє або розвине творчі здібності дитини, а, може бути, і зумовить майбутню професію учня, що дозволить йому вчасно почати поглиблене вивчення предмета.
Одним з важливих умов успішної роботи в групах є організація робочого місця кожної групи. Для виконання завдань у групах часто необхідний певний набір приладдя, наприклад, маркери і папір для підготовки презентацій і т.д. Учитель повинен подбати про це заздалегідь і, можливо, щоразу призначати собі в помічники різні групи учнів для організації класу для роботи в групах.
Завдання вчителя пояснити учням, що робота в групі - не розвага в навчальний час, це повноправна форма роботи на уроці, правильне використання якої призводить до досягненню певних навчальних і виховних цілей. Тому вчитель зобов'язаний зробити все можливе, щоб учні перейнялися розумінням того, що вони вчаться співпрацювати і підвищують свій рівень знань. Для педагогіки в XXI столітті характерний перехід до таких моделям навчання, які ставлять учня в активну позицію. Навчальний процес будується як пошукова, дослідницька діяльність, у ході якої відбувається обмін думками, розгортаються дискусії
Одна з педагогічних технологій - груповий спосіб навчання - все частіше і частіше використовується в середній школі. Можливість застосовувати кілька форм навчання - групову, парну та індивідуальну - дозволила вчителям творчо підійти до складання цілих тематичних циклів програми, організувати нетрадиційні уроки. Творча самореалізація учнів і вихованців відбувається через індивідуальні та групові заняття учнів школи у різних гуртках, секціях, факультативах, як на базі школи, так і поза нею. p> Форма групового навчання в класах і на позакласних заняттях дозволяє учням розвивати логічне мислення, відстоювати свою точку зору в дискусіях, розвивати комунікабельність, дати можливість повніше проявити себе всім: і відмінникам, і неуспевающим, і лідерам, і аутсайдерам. До того ж вчителю надається можливість поліпшити дисципліну в класі, домогтися позитивного ставлення учнів до предмета і, можливо, підвищити успішність всього класу за рахунок передачі знань відмінників неуспевающим учням у групі під час дискусій. p> ПРОГРАМА ЗАНЯТЬ
I. В«Публіцистичний стиль мовленняВ».
Мета : поглибити знання з темі.
Завдання : 1) навчити розрізняти газетні матеріали;
2) навчити шукати і виправляти орфографічні та пунктуаційні помилки;
3) продовжити розвиток мовних навичок.
Хід уроку : перевірка домашнього завдання: учні перевіряли один одного і вголос обговорювали правильність виконання домашнього завдання. Учні за допомогою викладачів виявляли орфографічні та пунктуаційні помилки, а так само намагалися грамотно висловлювати свої думки. Разом з викладачами були розібрані нові незнайомі слова, які можуть допомогти у вираженні думки. Потім був виданий новий блок інформації та задано домашнє завдання: створити кросворд за новою темою.
II. В«Подорож по сторінках газетиВ».
Мета : систематизувати і узагальнити знання пройденого матеріалу.
Завдання : 1) розвинути мислення, логіку;
2) навчити користуватися таблицями;
3) розвинути орфографічні та пунктуаційні навики.
Хід уроку : перевірка засвоєння матеріалу попереднього уроку: учні міняються кросвордами і розгадують їх. Новий інформаційний матеріал видається у формі гри. Для цього нами були використані малюнки та схеми. У ході заняття учням давалися індивідуальні заняття. Домашнє завдання: написати статтю на вільну тему, об'ємом 10-15 поширених пропозицій. Жанр вони так само могли вибрати самостійно.
III. В«Аналітичні газетні жанриВ».
Мета : поглибити і систематизувати знання з теми.
Завдання : 1) розвинути вміння аналізувати, робити висновки;
2) виховати інтерес до роботи в групі;
3) розвинути орфографічні та пунктуаційні навички. p> Хід уроку : фронтальний опитування з пройденої теми. Самостійна перевірка домашнього завдання - робота в групах, де обговорюється стаття і вибирається найкраща. Виданий черговий блок інформації у вигляді схеми з малюнками. Почалася робота з підготовці стінгазети - групою були вислухані пропозиції, як від викладачів, так і...