від самих учнів. Домашнє завдання: підготувати статті для стінгазети. Тема - В«Життя таборуВ». p> IV. В«Аналітичні газетні жанриВ».
Мета : закріпити знання з пройденої теми.
Завдання : 1) виховати інтерес до роботі в групі;
2) розвинути орфографічні та пунктуаційні навички;
3) навчити розслаблятися під час роботи.
Хід уроку : фронтальний опитування. Вивчення нового матеріалу у формі лекції. Були обрані кращі статті. Продовження роботи з підготовки стінгазети. У ході роботи нами був випробуваний новий метод - релаксаційні паузи, які дали емоційну розвантаження, наприклад, гра В«БурімеВ» - твір чотиривіршів на задану тему, кращі з яких також пізніше оформили газету.
V. В«РедакціяВ« Золоті пера В».
Мета : навчити працювати в групі.
Завдання : 1) навчити групу вибирати одне єдине вірне рішення проблеми;
2) розвинути культуру мовлення;
3) розвинути орфографічні та пунктуаційні навички;
4) розвинути творчі здібності;
5) навчити застосовувати знання на практиці.
Хід уроку : у початку року проведена граматична розминка. Весь урок пройшов у вигляді групової роботи - робота над стінгазети. Раніше присвоєні посади були активізовані саме на цьому уроці. Всі брали участь у створенні газети, кожен на своїй посаді, що дозволило налагодити ефективну роботу. Щоб не було конфліктів посади лунали самими учнями. Створення стінгазети стало свого роду контрольною роботою.
VI. В«Художньо-публіцистичні газетні жанри В».
Мета : навчити об'єктивно судити про виконану роботу.
Завдання : 1) розвинути орфографічні та пунктуаційні навички;
2) розважальна.
Хід уроку : була видана нова інформація у вигляді лекції. Закінчена робота з оформлення стінгазети. Учнями були обрані краща стаття і кращий журналіст. Переможця нагородили пам'ятними призами. В кінці уроку були проведені цікаві ігри на увагу і розвиток пам'яті.
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
Місце: СОЛ В«БерізкаВ». p> Тема уроку: В«Публіцистичний стиль. Основні жанри газетних матеріалів В». p> Мета уроку: Ознайомити учнів з публіцистичним стилем мови та основними типами газетних матеріалів.
Завдання уроку:
1) навчити навичкам журналістської діяльності;
2) розвинути культуру мови, вміння застосовувати знання на практиці;
3) виховати інтерес до професії журналіста.
Тип уроку:
1) урок-лекція;
2) урок-практикум: ділова гра.
Метод: описовий, репродуктивний, дослідницький.
Форма організації уроку: групова робота.
Засоби навчання: ілюстративний матеріал.
Хід уроку:
I. Організаційний момент (2 хв.): p> 1. Підготовка робочого місця до уроку.
2. Повідомлення мети і завдань уроку.
II. Перевірка домашнього завдання (5 хв.):
Фронтальне опитування по попередній темі (попередня тема - В«Століття інформації. Введення в професію журналіста В»):
- що таке В«Кошти Масової ІнформаціїВ»? p> - чому ЗМІ вважається однією з рушійних сил сучасного суспільства? p> - хто такий В«ЖурналістВ»? p> - для чого потрібна професія журналіста?
- які види журналістики Ви знаєте?
- якими якостями повинен відрізнятися журналіст друкованих ЗМІ від теле -, радіо-журналіста?
III. Видача нової інформації по темі заняття (20 хв).
1.1. Публіцистичний стиль
(
ПС) - стиль, обслуговуючий суспільно-політичну сферу спілкування, реалізується в газетних і журнальних статтях на політичні та суспільно значущі теми в ораторських виступах на мітингах і зборах, по радіо, телебаченню і т.д.
Мета ПС - передача суспільно важливої вЂ‹вЂ‹інформації з одночасним впливом на читача (Слухача), переконання його в чому-небудь, навіювання певних ідей, поглядів, спонукання до певних вчинків, дій.
знаєте в и, що перша газета вийшла в 1702 р.; перший російський журнал у 1759р.; і тільки в 1939р. Телебачення в Росії. p> Ознаки публіцистичного стилю:
- орієнтованість на інтереси поточного життя, тобто дається інформація про те, що відбувається зараз, сьогодні.
- широке охоплення тематики, тобто розглядаються різні точки зору з питання, з різних сторін;
- орієнтованість на маси, тобто інформація подається для великої кількості людей;
- прояв авторської індивідуальності, тобто точка зору самого автора або його індивідуально авторський стиль;
- прагнення до економії мовних засобів, тобто в порівнянні з художнім стилем (стилем художньої літератури) публіцистичний стиль бідний, це пов'язано зі спробою в невеликому повідомленні умістити більшу кількість інформації;
- інформаційна насиченість, тобто у статті обов'язково має вміщатися більша кількість інформації...