p> - Скажіть, якого кольору ці ниточки? p> - Ось ця ниточка, якого кольору? І т.д.
- Зараз я намалюю ниточки. Я малюю ниточки зверху вниз. Ось які вийшли ниточки!
- Намалюйте ниточки в повітрі пальчиками. Молодці! p> Тепер намалюйте ниточки на листочках.
- Олівець тримаєте правильно, на папір сильно не тисніть. p> - Ниточки робіть міцні, щоб не порвалися, а то кульки впадуть з ялинки і розіб'ються.
- Ой, хлопці, скільки багато красивих кольорових ниточок ви намалювали! p> - Зараз зателефонуємо Марійці, скажімо, що ви їй допомогли. p> (Вихователь "Дзвонить" Марійці). p> - Машенька, діти намалювали багато різнокольорових ниточок. Вони тобі їх подарують. Звичайно, до побачення. p> - Маша каже вам велике спасибі. А ниточки я візьму і передам їх Марійці. /Td>
Так
Проводять пальчиками по ниточках.
Червона, жовта, зелена, синя.
Малюють ниточки в повітрі.
Створюють зображення на папері.
Конспект з математики "Трикутник "
Мета: ознайомити дітей з геометричною фігурою "трикутник", розвивати наочно-дійове мислення, розвивати увагу, пам'ять.
Матеріал до заняття: Картинка із зображенням трьох ведмедів (можна використовувати іграшки), великий аркуш, складений навпіл, імітує розворот книги із зображенням різних трикутників, дві ілюстрації. Роздатковий: Картки з трикутниками, картка із зображенням іграшок (машина без колеса, будиночок без віконця), лічильні палички, кольорові олівці.
Хід заняття:
1. Знайомство з трикутником.
Показ ілюстрацій з казки "Три ведмеді". Згадати з дітьми казку. У гості до Трьом ведмедям прийшли гномики. Їм дуже сподобалося грати з мишутками. Він був дуже веселий, любив грати. Ще Мишутка дуже любив читати книжки. Мишко запропонував гномики подивитися його книжки. Він дістав з полиці велику книгу і відкрив її. Ось що друзі там побачили: Що це? - Запитав Мишко? Це трикутники - відповіли Гномики.
1 завдання: Порахуйте скільки у трикутників кутів і сторін.
(Роздати дітям різні трикутники, вирізані з щільного картону).
- Запропонувати дітям помінятися фігурками і знову порахувати боку і кути. Педагог запитує кожної дитини, скільки у нього вийшло, потім сам робить висновок: - У кожного трикутника за три кути і по три сторони.
2 завдання: Обвести на аркуші паперу свої трикутники. br/>В
2. Розвиток наочно - дієвого мислення.
Мишутка витягнув з кута мішок з іграшками і показав гномики свої старі іграшки. Ось що вони побачили:
В
Завдання: 1. Підібрати за розміром колесо до машини. 2.Подобрать віконце за розміром. Діти лагодять іграшки і дарують Мишко і гномики. p> Хвилинка відпочинку.
Гномик стежкою йшов Діти марширують на місці
Під кущем гриби знайшов.
Раз - грибок Виконують нахили вперед
І два - грибок
Поклав у свій кузовок. Марширують на місці
В
3. Розвиток уваги
Мишутка запропонував піти погуляти. Гномики і ведмежатко забрели далеко в ліс. Там вони побачили дивовижні рослини.
- Що намальовано на ялинці? Що на яблуні? Як має бути правильно? p> 4. Розвиток розумових операцій
Наші друзі вирушили далі. По дорозі вони назбирали багато паличок. - Давайте складемо з паличок трикутник, - запропонував Мишко. p> - Скільки потрібно взяти паличок, щоб скласти трикутник? p> Педагог пропонує взяти стільки паличок, скільки потрібно для побудови трикутника.
Підсумок заняття. Молодці хлопці, сьогодні ви попрацювали на славу. p> Проведення розваг. Конспект "В гостях у Лісовика
Дозвілля "В гостях у Лісовика"
Мета: організація вільного часу дітей, узагальнення та систематизація знань, активізація словника, розвиток зв'язного мовлення, розширення кругозору, організація взаємодії батьків і ДНЗ.
Обладнання. Костюм лісовика, дерева, стільці - пеньочки. Попередня підготовка : Дозвілля проводиться в зимовому саду або в музичному залі (Використовуються декорації, приготовлені заздалегідь батьками і дітьми). br/>
Хід заходу
Частини дозвілля
Діяльність педагога і зміст
Діяльність дітей
1. Оргмомент
З'являється Лісовик (заздалегідь підготовлений батько)
Діти входять в зал, бродять серед "високих чарівних дерев".
2. Основна частина
Лісовик. Я старий Лісовик-лісовик, Жити в лісі одні звик. Подивіться на мій л...