Ви сьогодні багато добрих справ здійснили. Спасибі вам. Тепер настав час відпочити. (Пропонує дітям гру В«Насос і м'ячВ». Розподіляють ролі: Фея - В«насосВ», діти - В«м'ячіВ». Спочатку В«м'ячіВ» стоять, обмякнув тілом на напівзігнутих ногах, корпус нахилений вперед, голова опущена. Коли В«насосВ» починає надувати В«м'ячіВ», діти починають розпрямлятися.)
ЗАНЯТТЯ № 11
Мета: закріпити у дітей доброзичливе ставлення до близьких (співчуття і співпереживання до маленьких дітей).
Матеріали та обладнання: ілюстрації до казки В«Гуси-лебедіВ»; пелюстки чарівної квітки.
Попередня робота: читання російської народної казки В«Гуси-лебедіВ», оповідання Л. Стрілецької В«Данило і малюкВ».
Методи і прийоми: гра, спрямована на створення психологічного мікроклімату; розгляд ілюстрацій; програвання ситуації; ТРВЗ (казка-перевертиш); гра, спрямована на розслаблення.
Хід заняття
Вихователь пропонує гру "Снігова куля". Мета: виховати гуманне ставлення дітей один до одного за допомогою усвідомленого використання імен. p align="justify"> Діти сідають в коло. Перша дитина називає своє ім'я, другий називає ім'я першого і своє, третій ім'я другого, першого і своє і т.д. Можна додати якусь якість (Коля - веселий, нежадібний ...). p align="justify"> З'являється Фея, Вона звертається до дітей:
Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в казку. А в яку, зараз ви дізнаєтеся. (Увага дітей звертається на стенд з ілюстраціями.) p align="justify"> Як називається казка? Які головні герої тут зображені? Хто вкрав братика у сестриці Оленки? Чи легко було їй врятувати братика? З ким вона зустрілася на своєму шляху? Якою була дівчинка? Як вона вела себе, як відповідала грубці, яблуньці, річечка? Як потрібно було вчинити дівчинці, щоб швидше знайти братика? Правильно: якби дівчинка була ввічливою, привітною, то вона швидко знайшла б свого брата. p align="justify"> Діти, ми знайшли чарівне дзеркало. З його допомогою в казці сталася плутанина: добрі герої її стали злими, а злі, навпаки, добрими. Цікаво, що ж станеться? (Діти складають казку-перевертиш.) p align="justify"> А тепер треба оживити наші ілюстрації, давайте підберемо кожної з них певний колір. Яке почуття кожна ілюстрація у вас викликає? (Діти підбирають колір до ілюстрацій відповідно до почуттями.) p align="justify"> У будь-якій казці добро завжди перемагає зло. А ви, добрі чарівники, теж можете зробити диво для своїх молодших братів і сестер. p align="justify"> Як звуть їх, як ви піклуєтеся про них? Як ви утішаєте їх, коли вони чимось засмучені? А чи хочете ви дізнатися, як Карлсон заспокоїв дитину? p align="justify"> В«Раптом десь поблизу пролунав гучний плач немовляти. Малюк ще раніше чув, що хтось плакав, але потім плач припинився. Мабуть, дитина на час...