ng> Рис. 8
Виміряйте кути при вершинах A і C.
Більшість учнів отримують рівні градусні заходи, і вчитель повідомляє, що саме таким чином у Стародавній Греції практичним шляхом встановили, що В«кути при підставі В»рівні. І лише через багато років це було доведено. p> V. Фізкультурна пауза
(Учні повторюють за вчителем всі рухи.)
VI. Продовжуємо роботу.
З'єднайте вершину B з серединою протилежної сторони. Виміряйте кути BMC і BMA. Що ви отримали?
Учні роблять висновок: ГђBMC = ГђBMA = 90 В° і доповнюють малюнок. Використовуючи модель рівнобедреного трикутника, вчитель перегинає модель по відрізку BM. Учні помічають, що трикутники ABM і BMC при накладенні збіглися, і роблять висновок: D ABM = D BMC.
VII. Завдання додому
1. Побудуйте рівнобедрений трикутник.
2. Виміряйте всі його кути. Зробіть висновок.
3. Проведіть відрізки, що з'єднують вершини з серединами протилежних сторін. Що ви помітили? strong>
УРОК 3
Тема уроку: В«Побудова трикутників. Рівність трикутників В»
Цілі уроку:
навчити учнів будувати трикутник, рівний даному, використовуючи циркуль і лінійку;
з досвіду практичної діяльності учні повинні зрозуміти, що трикутники рівні по трьом елементам; кожна сторона трикутника менше суми двох інших.
Обладнання: у кожного учня набір креслярських інструментів, кольоровий папір, ножиці.
Хід уроку
I. Робота з класом
На дошці зображені фігури.
Завдання
1. На малюнку 9 проведіть пряму так, щоб вона розбила чотирикутник на два трикутника. Визначте В«на окоВ» вигляд одержані трикутників. p align=center>
Рис. 9
2. Проведіть пряму так, щоб вона розбила чотирикутник (рис. 10) на трикутник і чотирикутник, а на малюнку 11 - на трикутник і п'ятикутник.
Рис. 10
Рис. 11
3. Проволоку довжиною 15 см зігнули так, що вийшов різносторонній трикутник. Чому дорівнює периметр цього трикутника?
4. Підстава рівнобедреного трикутника дорівнює 4 см, а бічні сторони вдвічі більше підстави. Знайдіть периметр трикутника. p> 5. У трикутник один з кутів дорівнює 64 В°. Знайдіть два інших кута цього трикутника.
II. Робота в групах з чотирьох осіб
(Завдання для кожної групи з різними даними.)
Побудуйте трикутник ABC, якщо:
1) AB = 5 см, AC = 8 см, Р BAC = 50 В°;
2) CA = 4 см, CB = 6 см, Р ABC = 120 В°;
3) AB = 7...