ням про результати спільного навчання. p align="justify"> Давньогрецький філософ Епікур сказав: "При дискусії більше виграє переможений в тому відношенні, що він примножує свої знання".
2. Педагогіка співробітництва у викладанні дисципліни В«СтатистикаВ» як засіб організації продуктивної співпраці учнів на заняттях
педагогіка співпрацю викладач група
План уроку.
Найменування дисципліни: Статистика
Найменування спеціальності: Банківська справа
Тема програми: Ряди динаміки
Тема навчального заняття: Розрахунок аналітичних та середніх показників рядів динаміки
Тип навчального заняття: урок комплексного застосування знань
Цілі заняття:
навчальна: сформувати в учнів уміння застосовувати знання за розрахунком аналітичних та середніх показників рядів динаміки при вирішенні завдань і сформувати уміння узагальнювати;
розвиваюча: розвивати вміння самостійно використовувати теоретичні знання на практиці і логічно мислити;
виховна: виховувати активність і творчий підхід до справи і прагнення до активного сприйняття; активізувати розумову діяльність учнів;
методична: застосування колективних методів навчання та активізація роботи учнів малими групами
Матеріально-технічне забезпечення навчального заняття:
мікрокалькулятори; картки-завдання командам; індивідуальні завдання; критерії оцінки роботи команд; мультимедійний проектор
Міждисциплінарні зв'язку: Економіка підприємства; Банківські операції; Математика
внутрідісціплінарного зв'язку: відносні величини; середні величини
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Організаційний момент.
Перевірка готовності учнів до заняття.
Перевірка присутніх на занятті.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами проведемо навчальне заняття на тему В«Розрахунок аналітичних та середніх показників рядів динамікиВ».
Явища, що відбуваються в суспільстві, так само як і в природі, знаходяться в постійному розвитку і русі. А серед основних завдань статистики чільне місце займає опис змін явищ у часі, вивчення динаміки розвитку соціально-економічних процесів. p align="justify"> Нас цікавлять: як змінився рівень оплати праці? Які коливання курсу долара? Яка тенденція простежується у зміні найважливіших макроекономічних показників? І на минулому занятті ми ввели таке поняття як В«Ряд динамікиВ» і познайомилися з показниками, які характеризують динамічні ряди. p align="justify"> А сьогоднішньому занятті вам належить навчит...