6 + 250 + 2463 = 29375
Виплати за рахунок чистого прибутку план = 1250 + 650 + 16 + 160 + 580 + 160 = 2816
Виплати за рахунок чистого прибутку факт = 1350 + 450 + 25 + 140 + 500 + 190 = 2655
Виплати соціального характеру план = 46 + 59 + 83 = 188
Виплати соціального характеру факт = 50 + 50 + 100 = 200
Разом коштів, спрямованих на споживання план = 28280 + 2816 + 188 = 31284
Разом коштів, спрямованих на споживання факт = 29375 + 2655 + 200 = 32230
Частка фонду оплати праці план = (28280 * 100)/31284 = 90,40%
Частка фонду оплати праці факт = (29375 * 100)/32230 = 91,14%
Частка виплат з чистого прибутку план = (2816 * 100)/31284 = 9,00%
Частка виплат з чистого прибутку факт = (2655 * 100)/32230 = 8,24%
Частка виплат соціального характеру план = (188 * 100)/31284 = 0,60%
Частка виплат соціального характеру факт = (200 * 100)/32230 = 0,62%
Розрахунок до таблиці 14
Змінна частина оплати праці робітників план = 17280 + 4565 = 21845
Змінна частина оплати праці робітників факт = 17514 + 4890 = 22404
Постійна частина оплати праці робітників план = 1037 + 1985 = 3022
Постійна частина оплати праці робітників факт = 1051 + 2406 = 3457
Всього оплата праці робітників без відпускних план = 21845 + 3022 = 24867
Всього оплата праці робітників без відпускних план = 22404 + 3457 = 25861
Загальний фонд оплати праці план = 1037 + 2376 + 24867 = 28280
Загальний фонд оплати праці факт = 1051 + 2463 + 25861 = 29375
Змінна частина загального фонду оплати праці план = 21845 + 2004 = 23849
Змінна частина загального фонду оплати праці факт = 22404 + 2050 = 24454
Постійна частина загального фонду оплати праці план = 3022 + 372 + 1037 = 4431
Постійна частина загального фонду оплати праці факт = 3457 + 412 + 1051 = 4921
Питома вага змінної частини план = (21845 * 100)/25904 = 84,33%
Питома вага змінної частини факт = (22404 * 100)/26912 = 83,25%
Питома вага постійної частини план = 100 - 84,33 = 15,67
Питома вага змінної частини факт = 100 - 83,25 = 16,75
Розрахунок до таблиці 15
Абсолютне відхилення = 29375 - 28280 = 1095
Відносне відхилення розраховується як різниця між фактично нарахованою сумою зарплати і плановим фондом, скоригованим на коефіцієнт виконання плану по виробництву продукції:
О”ФЗП отн = ФЗП ф - ФЗП ск = ФЗП ф - (ФЗП пл.пер ЧК вп