Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Методика навчання учнів професійного училища на позаурочних заняттях з курсу &Розпис по тканині в техніці батик&

Реферат Методика навчання учнів професійного училища на позаурочних заняттях з курсу &Розпис по тканині в техніці батик&





Порядок підготовки викладача до поточного навчального заняття в умовах вже поставленої дисципліни можна представити у вигляді деякого алгоритму, при цьому етапами творчості його є і задум заняття, і розробка цього задуму, і, звичайно, його реалізація.

Первісна підготовка викладача до занять всіх видів повинна базуватися на вивченні навчального плану і «Примірної програми» дисципліни, яка затверджена відповідною інстанцією. Потім необхідно скласти тематичні плани за видами занять відповідно до виділених годинами, і переходити до підготовки до занять, при цьому необхідно постійне вдосконалення професійних і педагогічних знань.

Знання викладача середнього професійного навчального закладу, не повинні обмежуватися рамками підручників. Йому необхідно знайомитися з суміжними дисциплінами, систематично поповнювати обсяг спеціальних знань, переглядати знову випускаються підручники, навчальні посібники та спеціальну літературу (журнали), обмінюватися досвідом роботи з іншими викладачами (кафедри, спеціальності, факультету, вузу), відвідувати семінари та лекції, тобто постійно підвищувати свої професійні, наукові та ділові якості.

План теоретичного заняття

Тема: «Історія виникнення і розвитку розпису по тканині».

Мета: Оволодіти знаннями про розпису по тканині.

Завдання:

) Завдання навчання: дати поняття про батику, його видах, техніці виконання і матеріалах.

) Завдання виховання: виховувати уважність.

) Завдання розвитку: розвивати творчі здібності та інтерес до розпису по тканині.

Дидактичне забезпечення : наочні посібники - зразки робіт в техніці батик, ілюстрація, презентація.

Місце проведення: навчальні майстерні.

Хід заняття. Організаційна частина:

- Підготовка до заняття.

- Перевірка відсутніх.

- Перевірка підготовки учнів до заняття.

- Ознайомити учнів з темою, метою, завданнями і основним змістом;

- Повідомлення теми заняття;

- Повідомлення мети і завдань заняття;

Поняття про батику. Історія розвитку розпису по тканині ».

Батік -batik - індонезійське слово, частина слова - tik - на всіх індонезійських мовах означає «точка» або «крапля»;-ba - бавовняна тканина. Ambatik - малювати, покривати краплями, штрихувати. У розхожому вживанні батиком називають розписану від руки тканину. У більш точному сенсі батик - конкретна технологія фарбування і прикраси тканини. У словнику Брокгауза і Ефрона читаємо: «Батік', способ' фарбування хлопчатобумажних' тканин, вперше застосований тубільцями на острові Ява, звідти перенесений в інші країни Азії, а в новітній час одержав поширення і в Європі. Цей способ' загалом состоіт' в тому, що після того, як контури малюнка нанесені на тканину, всі місця, які повинні залишитися непрокрашенних, покриваються воском', затем' після занурення тканини в фарбувальний Чан' і сприйняття нею фарби, віск знімається ». У Великій Радянській Енциклопедії повідомляється, що «батик заснований на поєднанні малюнка, наноситься на тканину непроникним для фарби складом (при« гарячому »Б. - розігрітий віск, при« холодному »Б. - гумовий клей), з подальшим фарбуванням в баку або тампонами... Гарячий Б. здавна відомий у народів Індонезії, особливо на Яві. У Європі Б. почали застосовувати в декоративних тканинах з початку XX століття ». Отже, найбільш характерна особливість батика - так зване «резервування», тобто нанесення певного складу на тканину з метою зберегти і виділити кольору візерунка або фону. Індонезію словники називають батьківщиною батика, і закріпилося в світовій культурі саме індонезійське слово.

Де і як виник цей спосіб забарвлення тканини?

Чи був він природним породженням окремої матеріальної культури або наслідком запозичень в процесі товарообміну? Остаточної відповіді на ці питання поки немає. З початку XX століття інтерес до Сходу і його своєрідною культурі привів до потужної хвилі розвитку, так званого батика, у всіх його різновидах серед професійних художників і дизайнерів тканини і одягу. Чому «так званого»? Та тому що зараз під ним розуміють не тільки воскову технологію багатоетапної забарвлення бавовни, але й узелковую технологію, і джгутову, і китайську синьо-біле забарвлення шовку, і японську багатобарвну високохудожню розпис на шовку. Причому в сучасній художній середовищі саме остання технологія є найпопулярнішою. І все це - батік, з легкої руки голландців, занесли до Європи і слово, і технологію. Стародавній...


Назад | сторінка 8 з 17 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття у формі лабораторного заняття за фахом &qu ...
  • Реферат на тему: Проектування методики навчального заняття за темою &Загальні відомості про ...
  • Реферат на тему: Методична розробка теоретичного заняття для студентів коледжу з дисципліни ...
  • Реферат на тему: Музичні заняття як провідна форма навчання, виховання та розвитку дітей
  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття за темою "Імпульсні пристрої"