авчає дітей планувати свою роботу і своє дозвілля.
Додаток 2.
Тема уроку Формули коренів квадратного рівняння.
Цілі уроку:
Вивести формули коренів квадратного рівняння і відпрацювати навички застосування даних формул в ході вирішення завдань різного рівня складності.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку.
. Організаційний момент.
. Повторення і закріплення пройденого матеріалу.
Цілі: формування комунікативних УУД, що включають вміння висловлювати судження з використанням математичних термінів і понять таких, як квадратне рівняння і його коефіцієнти, неповне квадратне рівняння, змінна, рішення і корені рівняння;
формування пізнавальних УУД - основних розумових операцій в ході пошуку рішення завдань, застосування формул квадрата суми і різниці двох виразів, а так само обчислень;
формування регулятивних дій - дій контролю, що включають прийоми самоперевірки і взаимопроверки, умінь самостійно рухатися по заданому плану, оцінювати і коригувати отриманий результат.
) Усна робота. Які з даних рівнянь є квадратними. Назвіть їх коефіцієнти.
а) - 3х2 + 6х + 9=0; б) 4х3-5х - 2=0; в) -х2 + 6х=0; г) - 25х + 1=0; д) 9х2-5=0; е) 8х2=0.
) Самостійна робота з наступною взаємоперевіркою в парах.
Вирішити рівняння способом виділення квадрата двочлена.
варіант: а) х2 + 10х + 25=0; б) х2-4х - 12=0; в) 3х2-5х - 8=0
варіант: а) х2 + 12х + 36=0; б) х2 + 6х + 5=0; в) 3х2-5х - 8=0
(Відповіді: 1 варіант: а) - 5; б) - 2; 6; в 1; 8/3 2 варіант: а) - 6; б) - 1;- 5; в 1; 8/3)
. Вивчення нового матеріалу.
Цілі: формування пізнавальних дій, до яких відносяться основні розумові операції, вміння розрізняти обгрунтовані і необгрунтовані судження, обгрунтовувати етапи рішення навчальної задачі, що полягає в знаходженні рішень рівняння ах2 + bх + с=0, проводити аналіз і пошук інформації в підручнику в ході виведення формул коренів і складання алгоритму вирішення квадратного рівняння;
формування комунікативних дій - мовних умінь висловлювати судження, будувати фрази з використанням математичних термінів і понять, відповідати на поставлені питання в ході виведення формул коренів квадратного рівняння, вміння враховувати позицію співрозмовника (партнера), організувати і здійснити співробітництво і кооперацію з учителем і однолітками, адекватно передавати інформацію;
формування особистісних УУД, що дають можливість самостійно визначати і висловлювати найпростіші загальні для всіх людей правила поведінки при спілкуванні та співпраці, а так само формування особистої мотивації необхідності вивчення даної теми для кожного школяра.
) Вирішити рівняння ах2 + bх + с=0. (Учні пропонують метод і вирішують рівняння спільно з учителем).
) Сформулювати поняття дискримінанта (Учні, працюючи з підручником, знаходять і самі дають визначення даного поняття).
) Записати формули коренів квадратного рівняння. (Учні працюють спільно з учителем).
) Сформулювати алгоритм вирішення квадратного рівняння з використанням даних формул (Учні пропонують варіанти алгоритму).
) На прикладі рішення рівняння 3х2-5х - 8=0 проілюструвати застосування виведених формул і алгоритму. Порівняти даний метод з методом виділення повного квадрата, застосовуваним раніше для вирішення квадратних рівнянь, і зробити висновок про необхідність вивчення даного методу. (Учні працюють спільно з учителем).
. Практична робота. (Один учень працює біля дошки, інші працюють в зошитах і допомагають йому з місця).
Мета: формування пізнавальних загальнонавчальних і логічних дій, що включають вибір найбільш ефективних способів вирішення завдань, аналіз кількості коренів квадратного рівняння в залежності від значення його дискримінанту, вміння логічно міркувати, порівнювати, доводити і аналізувати ситуації, що виникають в ході вирішення;
формування комунікативних УУД, які забезпечують можливості співпраці учнів: вміння слухати і розуміти партнера, планувати і злагоджено виконувати спільну діяльність
Завдання №1. Визначте кількість коренів квадратного рівняння:
а) 4х2 + х - 8=0 (Відповідь: 2); б) 9х2-6х + 1=0 (Відповідь: 1); в) 2х2 + 5х + 6=0 (Відповідь: 0)
Завдання №2. Розв'яжіть рівняння: