Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





онують довільні рухи і звуконаслідування.

Вихователь. Ворони і горобці не відлітають у теплі краї, вони залишаються зимувати. Ось Буратіно і бачив цих птахів. Де їм легше знайти корм? (Картка з годівницею.) Який корм можна покласти в годівницю? (Крупу, крихти хліба, насіння рослин.) Так, цим люди допомагають вижити птахам у холодну зиму. p align="justify"> До зими у птахів тіло під пір'ям покривається пухом. І тому їм тепліше. До ночі вони летять в парк або в найближчий ліс і там ночують на гілках дерев, ховають свій дзьоб і лапки в пір'ячко і так рятуються від морозу. Ми розповіли Буратіно про те, чим відрізняються ворона і горобець. Давайте розповімо, чим вони схожі. p align="justify"> Діти згадують, що у птахів є тулуб, ноги, голова, тіло вкрите пір'ям; живуть і харчуються близько людей, це зимуючі птахи. (У бесіді використовуються моделі.) p align="justify">. Вихователь. Розкажіть, хто з вас допомагав птахам взимку? p align="justify"> Діти розповідають.

Вихователь. Ось які молодці, багато розповіли про горобця і вороні Буратіно, він тепер знатиме, як звуть цих птахів. Буратіно ще щось нам приніс. Це силуети птахів, але вони не розфарбовані. Хочете вибрати собі пташку і розфарбувати її? Потім ми посадимо цих птахів на гілку і покажемо мамам і татам. (Під аудіо супровід - доріжка № 6). p align="justify"> СІЧЕНЬ

Заняття В«Прогулянка в зимовий лісВ»

Цілі

Узагальнити знання про те, як проводять зиму звірі, чим харчуються. Закріпити знання з використанням моделей. p align="justify"> Розвивати доказову мова.

Виховувати інтерес до звичок звірів.

Матеріал. Динамічна модель (ілл.6) моделі слідів зайця і білки (попередньо вирізаються з посібника). p align="justify"> Хід заняття

На заняття приходить Буратіно з моделлю В«Слід зайцяВ» і говорить:

В«Ребята, я був на лижній прогулянці в лісі і зустрів тільки одних птахів, а звірів чомусь немає. Але на снігу побачив дуже дивні сліди (показує модель), які замалював. Ось я прийшов до вас з цим малюнком, щоб ви допомогли мені дізнатися, чиї ж ці сліди? В»p align="justify"> Діти. Та це сліди зайчика. p align="justify"> Буратіно. Ні! Якби це був зайчик, то я б помітив, а на снігу нікого не було. І я пішов по цих слідах. Йшов, йшов і чомусь прийшов знову на те місце, звідки і йшов. p align="justify"> Діти. Ти, Буратіно, тому зайчика не бачив, що до зими заєць змінює своє хутро на білий, і в такій шубці він стає непомітним на снігу, і йому легко сховатися від ворогів. У зайця хутро стає таким теплим, що він довгий час може відпочивати на снігу. А ще, рятуючись від ворогів, заєць любить В«петлятиВ», тобто заплутувати сліди і повертатися на колишнє місце.

Буратіно. Тепер мені зрозуміло, чому я не помітив зайчика. А що ж він їсть взимку, адже трави немає, листя теж немає, все вкрите снігом? p align="justify"> (Виставляється динамічна модель - іл. 6.)

Діти. А зайці взимку поїдають гілки, кору чагарників і дерев, тому взимку вони живуть близько густих насаджень, де для них багато корму. p align="justify"> Вихователь (додає). Іноді взимку зайці відвідують сади і городи, де ласують капустяними качанами і корою плодових дерев. p align="justify"> Буратіно. Хлопці, а що це за звір біля стовбура дерева (показує на зображення білки на картині), сліди якого дуже схожі на сліди зайця, але поруч лежать шкарлупки від горіха, і кора у дерева не погриз? (Викладає модель сліду білки.) Я подивився близько дерева, але там нікого немає, тільки одне дупло. p align="justify"> Діти. Це білка. p align="justify"> Вихователь. А як білка пристосовується до зими? p align="justify"> Діти. Вона змінює своє хутро і з рудої стають світло-сірої. p align="justify"> Буратіно. Але в такій шубці білка буде помітна на снігу. Де ж вона живе? p align="justify"> Діти. Білка живе в дуплі. p align="justify"> Буратіно. А навіщо білку потрібний такий великий і пухнастий хвіст? p align="justify"> Діти. Хвостом білка покривається в гнізді, як ковдрою, від холоду. А ще їй хвіст потрібен для того, щоб вона перелітала з гілки на гілку, а хвіст служить їй і кермом і парашутом. p align="justify"> Буратіно. Я тепер зрозумів, що біля стовбура дерева була білка, але що ж вона там шукала? p align="justify"> Діти. Вона шукала корм, тому що харчується горішками, насінням, а запаси вона робить в різних місцях: горіхи вона ховає в лісовій підстилці, гриби зміцнює між гілками. Взимку вона відшукує свої запаси і бере з них корм. p align="justify"> Вихователь. Ось ці сліди білки, яка шукала запаси біля стовбура дерева, ти, Буратіно, і побачив. Хлопці, а де ще взимку можна побачити білок? Давайте подивимося, що припасла собі білочка на зиму. (Відкриває клапан). p align="justify"> Діти розглядають ...


Назад | сторінка 8 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Психологічний портрет героя. Буратіно
  • Реферат на тему: Важкі діти: хто вони, причини появи
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Порівняльний аналіз "Піноккіо" К. Коллоді і "Золотий ключик, ...
  • Реферат на тему: Українська модель суспільства: чи буде вона ліберальної?