n=top>
Етап
Методи та форми проведення
Час
Очікувані результати
Введення
Пояснення
3
Представлення учнів про цілі майбутнього заняття
1 етап. Навчальна мотивація
Проведення рольової гри В«Закон про обов'язкову участь у виборах В»
10
Велика ступінь зацікавленості учнів
2 етап. Визначення поняття
Робота в малих групах над поняттям В«політикаВ»
7
Більш чітке усвідомлення учнями поняття В«політикаВ»
3 етап. 1.Изучение проблем
Робота в малих групах над основною соціальною проблемою;
10
Отримання учнями докладної інформації про наслідки політичної пасивності громадян. /Td>
2. Підведення підсумків
Підведення підсумків роботи малих груп
10
Усвідомлення учнями значущості-ти розглянутих проблем
Аналіз уроку.
Урок проходив у підготовленому приміщенні: санітарний стан хороший, обладнання та необхідний наочний матеріал для уроку був присутній. p> Структура уроку відповідає його цілям і типом. Розподіл часу на окремі види робіт використовується раціонально й ефективно, слухання навчальної інформації чергувалося з виконанням практичних робіт. Вчителем правильно виділені ведучі ідеї по темі і визначені нові поняття з урахуванням рівня знань учнів. Матеріал уроку пов'язаний з життям та інтересами учнів.
Заняття проводяться організовано, вчителем чітко виділяються важливі моменти досліджуваної теми. Учні активно ведуть себе на уроках, задають питання з незрозумілих моментам. Стиль поведінки вчителі не агресивний, спокійний, коректний, поведінка учнів - спокійне. Учитель при необхідності вміло змінював хід уроку. Весь урок вчитель добре володів класом - складалася доброзичлива атмосфера.
Поведінка класу при відповіді товаришів, при поясненні вчителя також було доброзичливим. Учні були зацікавлені в матеріалі уроку, були активні і працездатні на всіх етапах уроку. Спілкування між учасниками навчального процесу носить характер співробітництва в атмосфері доброзичливості.
Контроль засвоєних знань включають в себе усне опитування, самостійні роботи. У кінці заняття викладач оголошує оцінки учнів, говорить на який розділ теоретичного матеріалу потрібно звернути увага до наступного заняття і рекомендує додаткову літературу по темі наступного заняття. p> Оцінки, поставлені вчителем, відповідали нормам оцінок. p> Результат заняття - мета уроку була досягнута, учні засвоїли запропонований матеріал. Учні оволоділи науковою термінологією, самостійно міркують і прагнуть отримати додаткові відомості з теми уроку. p> Тема: Конституційне право
Цілі уроку: організація спільної дослідницької діяльності учнів для самостійного вивчення ними основних функцій органів державної влади РФ; формування уявлень учнів про основні функції органів державної влади РФ; розвиток умінь і навичок самостійної роботи з документом за заданим планом; виховання і розвиток комунікативних навичок за допомогою роботи в парах/мікрогрупах; виховання почуття патріотизму, шанобливого ставлення до роботі державних органів країни.
Хід уроку.
1. Організаційний етап (1 хв). p> Діяльність викладача: Вітає учнів, зазначає відсутніх; звертає увагу на готовність учнів до уроку.
Діяльність учнів: Вітають викладача, доповідають про відсутніх; показують свою готовність до уроку.
2. Мотивація (2 хв). p> Діяльність викладача: Оголошує тему і завдання уроку; оголошує етапи роботи; ділить навчальну групу учнів на мікрогрупи; оголошує критерії оцінок, роздає карти інструкцій.
Діяльність учнів: Записують тему уроку в зошит, отримують варіант роботи.
3. Вивчення нового матеріалу (30 хв). p> Діяльність викладача: Стежить за виконанням роботи учнів, при необхідності консультує їх (по одному учню з кожної підгрупи, швидко і правильно виконали завдання, відбирає в групу експертів на наступний урок).
Самостійно вивчають органи державної влади РФ по Конституції; складають конспект в робочому зошиті за планом. p> 4. Закріплення нового матеріалу (5 хв). p> Діяльність викладача: Пропонує учням, які виконали дослідну роботу, перенести схему з дошки в зошит і заповнити її.
Діяльність учнів: Виконуют...