не плаття.
(Платье складається з окремих деталей. ) p> 7) Робота з розвитку наочно-образного мислення.
Вправа "Лабіринт" (1, с.50). p> Допоможи Попелюшку дістатися до замку. Перед тобою галявинка, на ній намальовані доріжки і замки в кінці кожної з них. Потрібно правильно знайти замок і приклеїти туди фігурку Попелюшки. Щоб знайти цей будиночок, треба подивитися на лист, який залишила добра Фея. У листі намальовано, як треба йти, в який бік повертати. Починати рухатися потрібно від стрілочки. Будь уважний. p> 8) Робота з розвитку фонематичного слуху (виділення слів зі звуком л з вірша).
Ось і потрапила Попелюшка на бал з нашою допомогою. Там вона буде веселитися, танцювати. p> А тепер давай побуваємо на лісовому балу і подивимося, як проводять час мешканці лісу.
Зараз я прочитаю вірш. Слухай його уважно і запам'ятовуй, про кого в ньому йдеться. p> Лісовий бал.
Плакала білка - Вона на балу
Лапки забруднила в жовтому крейді.
Милу білочку лось пошкодував:
Лапки погладив - І крейда облетів. p> Білка атласну плаття наділа
З довгим подолом і поясом білим.
Ах, як чарівно вона танцювала -
З ялинки на ялинку пушинкою літала.
Лапи ялинкові білку качали,
Пісню веселу дятли стукали,
дзьобом дупла довбаючи по стовбурах.
Мила справа - літати по балам.
Про кого говоритися в цьому вірші?
А тепер я буду читати по кілька рядків, а ти вибирай слова зі звуком л.
6. Підсумок заняття. p> Який звук ми сьогодні вчилися вимовляти правильно.
В
7.2 Логопедичне заняття з теми: "Автоматизація звуків [Р], [Р '] в складах, словах, реченнях і зв'язного мовлення "
ЦІЛІ:
1. Закріплення формування артикуляційного укладу у відбитому вимові за логопедом, самостійному вимові в складах, словах, реченнях і зв'язного мовлення.
2. Формування фонематичного слуху та звукового аналізу.
3. Розвиток просторової орієнтації і координації тонких рухів кисті і пальців рук.
4. Розвиток уваги, пам'яті, мислення.
5. Розвиток самоконтролю і взаємоконтролю.
ОБЛАДНАННЯ: індивідуальні дзеркала, картинки зі звуками [Р], [Р '], картки з цифрами, картки зі словами, картки зі схемами слів, картки-світлофори, м'яч, фішки для звуко-літерного аналізу, м'які іграшки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Організаційний момент.
Можна сісти того, хто придумає і правильно вимовить слово зі звуками [Р], [Р '] (на початку, середині і наприкінці слова).
II. Повторення пройденого.
1. Хлопці, давайте згадаємо, які вправи допомогли нам навчитися правильно вимовляти звуки [Р], [Р ']. p> Відповіді дітей: "Конячка", "Маляр", "Автомат", "Кулемет",
"Барабанщики".
Діти виконують ці вправи перед дзеркалом.
2. А тепер давайте покажемо, як ми навчилися правильно вимовляти звуки [Р], [Р ']. Заведемо "Моторчики". p> Діти вимовляють ізольований звук [Р] хором, по ланцюжку, індивідуально.
3. Хлопці, а тепер згадайте, будь ласка, за допомогою яких органів мовного апарату ми навчилися правильно вимовляти звуки [Р], [Р '].
Відповіді дітей: губи, зуби, язик, небо, альвеоли.
Діти вимовляють перед дзеркалом звуки [Р], [Р '] і при цьому спостерігають за становищем органів мовного апарату:
В· рот відкритий;
В· губи розімкнуті;
В· кінчик мови піднято до альвеол.
III. Основна частину. Оголошення теми. p> - Хлопці, як ви вже здогадалися, мова сьогодні піде про звуки [Р], [Р ']. Тема нашого заняття "Автоматизація звуків [Р], [Р '] в складах, словах, реченнях, зв'язного мовлення ".
1. Розвиток фонематичного слуху.
- А тепер, хлопці, давайте перевіримо, чи вміємо ми визначити на слух місце звуку в слові. Давайте пограємо з вами в гру. Я буду показувати вам картинки зі звуками [Р], [Р '], а ви повинні знайти місце цих звуків у слові і підняти картку з відповідною цифрою:
В· ракета (1),
В· олівець (3),
В· кролик (2),
В· помідор (7),
В· матрьошка (4),
В· барабан (3),
В· огірок (4),
В· комп'ютер (9). p> 2. Характеристика звуку.
- А тепер я пропоную вам трохи поговорити про звук [Р].
Давайте спробуємо дати характеристику цьому звуку. Який він? p> Відповіді дітей: Звук [Р] - приголосний, дзвінкий, може бути і твердим, та м'яким. p> - Перед якими голосними звук [Р] буває твердим?
Відповіді дітей: А, О. У, И, Е.
- Перед якими голосними звук Р буває м'яким?
Відповіді дітей: Я, Е, Ю, І, Є.
А тепер давайте пограємо в гру "Світлофор". Я буду показувати вам картинки зі звуками [Р], [Р '], а ви будете "в...