Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Формування часових уявлень у дітей дошкільного віку

Реферат Формування часових уявлень у дітей дошкільного віку





оріями. На шостому році життя дитини м'язи артикуляційного апарату досить зміцніли, і діти здатні правильно вимовляти всі звуки рідної мови. Однак у деяких дітей і в цьому віці ще тільки закінчується правильне засвоєння шиплячих звуків, звуків [л], [р].

Розвивається продуктивна уява, здатність сприймати і уявляти собі на основі словесного опису різні світи, наприклад, космос, космічні подорожі, прибульців, замок принцеси, чарівників та ін. Ці досягнення знаходять втілення в дитячих іграх, театральної діяльності , в малюнках, дитячих оповіданнях.

Малювання - улюблене заняття старших дошкільників, йому вони присвячують багато часу. Діти із задоволенням демонструють свої малюнки один одному, обговорюють їх зміст, обмінюються думками. Люблять влаштовувати виставки малюнків, пишаються своїми успіхами.

Зростаюча потреба старших дошкільників у спілкуванні з однолітками, у спільних іграх і діяльності призводить до виникнення дитячого співтовариства. Одноліток стає цікавий як партнер по іграх і практичній діяльності. Розвивається система міжособистісних відносин, взаємних симпатій і прихильностей. Старший дошкільник страждає, якщо ніхто не хоче з ним грати.

Діти стають вибагливі у взаєминах. У спілкуванні з однолітками переважають одностатеві контакти. Діти грають невеликими групами від двох до п'яти чоловік. Іноді ці групи стають постійними за складом. Так з'являються перші друзі - ті, з ким у дитини найкраще досягається взаєморозуміння і взаємна симпатія. Все більш яскраво проявляється перевагу до певних видів ігор, хоча в цілому ігровий репертуар різноманітний, включає сюжетно-рольові, режисерські, будівельно-конструктивні, рухливі, музичні, театралізовані ігри, ігрове експериментування.

Визначаються ігрові інтереси і переваги хлопчиків і дівчаток. Діти самостійно створюють ігровий простір, вибудовують сюжет і хід гри, розподіляють ролі. У спільній грі з'являється потреба регулювати взаємини з однолітками, складаються норми моральної поведінки, проявляються моральні почуття. Формується поведінка, опосередковане чином іншої людини. У результаті взаємодії та порівняння своєї поведінки з поведінкою однолітка у дитини з'являється можливість кращого усвідомлення самого себе, свого Я.

Більш активно проявляється інтерес до співпраці, до спільного вирішення загальної задачі. Діти прагнуть домовлятися між собою для досягнення кінцевої мети. Дорослий допомагає дітям в освоєнні конкретних способів досягнення взаєморозуміння на основі врахування інтересів партнерів.

Збільшується інтерес старших дошкільників до спілкування з дорослими. Діти активно прагнуть привернути до себе увагу дорослих, виявляючи в розмову. Дітям хочеться поділитися своїми знаннями, враженнями, судженнями. Рівноправне спілкування з дорослим піднімає самооцінку дитини, допомагає відчути своє дорослішання і компетентність. Змістовне, різноманітне спілкування дорослих з дітьми (пізнавальне, ділове, особистісне) є найважливішою умовою їх повноцінного розвитку.


. 2 Система роботи з формування тимчасових уявлень


Програма Дитинство

ЗАНЯТТЯ № 1

Цілі:

1. Тренувати дітей у рахунку до 8; вчити позначати число відповідною цифрою.

2. Познайомити з поняттям добу.

3. Розвивати вміння порівнювати предмети по довжині і висоті, вибудовуючи відповідні серіаціонних ряди.

Матеріал: близько 30 невеликих предметів; набір числових карток; модель доби; 5 ляльок різної висоти, стрічки різної довжини і різного кольору.

Хід заняття

Педагог. Згадайте, хлопці, куди ми ходили на минулому занятті? (В гості до Діда Мороза.) З яким новим числом ви познайомилися? (З числом 8.) Давайте порахуємо, скільки іграшок в цих купках (4-5 груп предметів, у кожній від 3 до 8 іграшок). Порахували? Тепер закрийте очі.

Педагог розставляє числові картки поруч з групами, причому 2-3 картки неправильно. Розплющивши очі, діти знаходять помилки і виправляють їх.

Педагог. Хочете, я розповім вам казку про дівчинку, яка все плутала? Вранці їй кажуть: «Пора вставати!» А вона не вилазить з ліжка. Всі діти йдуть в дитячий сад, а вона біля телевізора сидить. А коли приходить вечір, вона зарядку починає робити. Давайте пояснимо цій дівчинці, як потрібно поводитися.

Коли постає сонечко? (Вранці.) Що ми робимо вранці? (Відповіді дітей.) А після ранку настає ... (День.) Що ми з вами робимо днем? (Відповіді дітей.) Ось сонечко стомлено, йде на спочинок, на вулиці темніє. І ми говоримо, що настає ... (Вечір.) Що ми робимо ввечері? (Відповіді діт...


Назад | сторінка 8 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Недоношені діти. Патології недоношених дітей
  • Реферат на тему: Вечір по физике, присвячений Дню космонавтики: &Мі діти космічної єрі&
  • Реферат на тему: Психолого-педагогічна характеристика дітей Зі складаний дефектом. Сліпоглу ...
  • Реферат на тему: Росія та її діти. Історичний розвиток громадського піклування дітей і підл ...