артикуляторно-акустична дисграфія;
Тема: звук [Р]. Буква Р;
Цілі:
корекційно-освітні:
формувати уявлення про правильну артикуляції звука [Р];
формувати правильну артикуляцію звука [Р];
корекційно-розвиваючі:
розвивати рухливість артикуляційного апарату;
формувати навик фонематичного слуху на звук [Р];
диференціювати правильне і неправильне вимова звука [Р];
закріплювати звук [Р]
· в чистому вигляді,
· в прямих складах типу ра-ро-ру-ри, в зворотних складах типу ар-ор-ур-ир, у прямих складах зі збігом приголосних: тра-дра-про, в зворотних складах зі збігом приголосних: УРК-арх.
· в словах з даними складами;
· в пропозиціях з відпрацьованими словами.
корекційно-виховні:
виховувати інтерес до логопедичних занять;
виховувати критичне ставлення до дефектів мови.
Обладнання: дзеркала, зонди, профілі артикуляційного укладу, схеми артикуляційного укладу, складові доріжки і таблиці
· картинки-дідусь, бабуся, малюки, корова, кінь, собаки, поросята, баран, кішка, кролик, курки;
· іграшки-щенок, собака, трактор,
Література:
1. «Корекція звуковимови у молодших школярів». Дидактичні матеріали. Л.Є. Киласова.
2. «Звуки, букви і слова.» І.С. Лопухіна.
. «Звуки на всі руки». П'ятдесят логопедичних ігор. Л.Я. Гадасіна, О.Г. Івановська.
. «Лексичні теми з розвитку мовлення 7-8 років». Методичний посібник. О.Е. Громова, Г.М. Соломатіна.
. «Формування мовної пізнавальної активності у дітей ФФНР». Вправи, дидактичні ігри, логічні задачі, ігри-заняття. У.М. Сидорова.
Хід заняття:
№ Етапи занятияСодержание1.Организационный момент-Здрастуй, як твій настрій? Сьогодні хочу познайомити тебе з маленьким цуценям. Він вчиться гарчати. Ти теж навчитеся вимовляти звук [Р] правильно. Значить, ви зможете один одному допомогти! 2.Оголошення теми1 варіант: пряме оголошення теми: - «Сьогодні на занятті ми будемо вчитися правильно говорити [Р]». 2 варіант: оголошення теми через виділення звуку в мовному матеріалі: «-Дідусь Єгор, вкажи свій двір!-А он мій двір, яскраво червоний паркан!-Який звук ми чуємо найчастіше? (Діти автоматизують звук в стіхотвареніі на обговорювання) 3.Сопоставленіе правильного і неправильного вимови звуку-Ти вимовляєш цей звук неправильно! Мова висовувався між зубами, а треба прибирати його за верхні зубки і повітряний струмінь направляти на кінчик язика, щоб при цьому язичок наш тремтів. (Виконує завдання і виконує контроль за рухами мови) 4.Артікуляціонная гімнастика (5-7 хвилин) Щоб навчитися правильно вимовляти звук [Р] потрібно добре розім'яти і підготувати язичок. Костя, покажи, будь ласка, цуценяті, які вправи для цього потрібно виконати. Дитина виконує гімнастику артикуляції по картинках, що позначає назви вправ для губ, мови і для повітряного струменя. Для губ: «Чистимо зубки», «Маляр», «Смач...