ими, дружними, які вміють прислухатися до думки товаришів, і творчо мислити, показали більш високу швидкість у виконанні завдань. У дітей другої групи це теж присутня, але менше проявляється.
З цього ми робимо висновок, що гра є потужним педагогічним інструментом у навчальному процесі.
Список використаної літератури:
Абульханова К. А. Психологія і педагогіка.- М.: ИНФРА-М, 1998. - 359 с.
Бабанський К. С. Методичні основи оптимізації навчально-виховного процесу.- М .: Педагогіка, 1995. - 435 с.
Байкова Л. А., Гребенкина Л. К., Єрьомкін О. В. Методика виховної роботи.- М.: ИНФРА-М, 2002. - 435 с.4
Баранов С. П. Сутність процесу навчання.- М .: Просвещение, 1998. - 231с.
Берн Е. Ігри, в які грають люди. Люди, які грають в ігри:/пер. з англ. Берн Е. Л., Лениздат - тисяча дев'ятсот дев'яносто дві.
Голованова Н. Ф. Соціалізація і виховання дитини.- СПб.: Мова, 2004. - 272 с.
Груденов Я. І. Психолого-дидактичні основи методики навчання.- М .: Педагогіка, 1997. - 387 с.
Ерошенков І. Н. Культурно-виховна діяльність серед дітей та підлітків.- М .: Гуманітарно-видавничий центр Владос, 2004. - 221 с.
Крупська М.К. Педагогічна теорія. М., 1987.
Маленкова Л. І. Теорія і методика виховання: Підручник.- М .: Педагогічне товариство Росії, 2004. - 480 с.
Мінскін Є. М. «Від гри до знань»: посібник для вчителів.- М .: Просвещение, 1982р.
Нікітін Б. П. розвиваючі ігри.- М .: Педагогіка, 2000. - 367 с.
Ніколенко Л. А. «Ігри в педагогічному процесі. Методичні рекомендації".- Псков, 1997р.
Сергєєва В. П. Класний керівник у сучасній школі.- М .: Новгород, 2000. - 192 с.
Сіденко А. Ігровий підхід у навчанні //Народна освіта.- 2000. - № 8. - С. 134 - 137.
Степанова Е. Н. Планування виховної роботи в класі.- М.: ТЦ Сфера, 2003. - 352 с.
Шаталов В. Ф. «Експеримент триває».- М .: Педагогіка, 1989р.
Шмаков С.А. Її величність гра. Забави, потіхи, розіграші для дітей, батьків, вихователів - М., Магістр - тисячі дев'ятсот дев'яносто дві
Шмаков С.А. Гра і діти.- М .: Знання, 1999. - 256 с.
Ельконін Д. Б. Психологія гри.- М .: Педагогіка, 1997. - 304 с.
Додаток 1
Математична вікторина
Цілі:
Навчальні:
Закріпити навички кількісного і порядкового рахунку в межах 10;
Закріпити знання дітей про геометричні фігури;
Закріпити вміння відгадувати математичні загадки;
Закріпити вміння розв'язувати приклади на додавання і віднімання.
Розвиваючі:
Розвивати кмітливість, уяву, логічне мислення;
Розвивати рахункові навички, здатність виробляти дії в думці;
Сприяти формуванню розширеного кругозору;
Виховні:
Доставити дітям від проведення спільних розвиваючих, інтелектуальних ігор;
Розвивати у дітей доброзичливу атмосферу командної гри;
Розвивати почуття відповідальності, співпереживання і взаємовиручки всередині команди;
Підтримувати інтерес до ігор з математичним змістом;
Виховувати самостійність, уміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.
Забезпечує (роздатковий) матеріал:
Набори цифр, ватман, маркери;
Прості олівці;
Дерев'яні палички і картки з графічним зображенням фігур;
Цифри для дітей і ведучого від 1 до 10;
Картки з прикладами на додавання і віднімання;
Картки з графічним зображенням геометричних фігур для конкурсу «Чарівники»;
Плакати-завдання для конкурсу капітанів;
Призи.
Хід вікторини.
Організаційний момент:
Яка вікторина, привітати гостей, цілі вікторини, підготовка (розсаджуємося правильно), формуються дві команди Розумники і ЗНАЙКА, вибираються капітани команд.
ВСТУП
Добрий вечір, шановні мами і тата, дідусі та бабусі! Добрий вечір, шановні гості! Зовсім скоро наші улюблені діти стан...